Jadą po wygraną. MKS Selgros gra z Piotrcovią

Po meczu z Vistalem w Gdyni piłkarki ręczne MKS Selgros zagrają teraz z mniej wymagającym rywalem, co wcale nie oznacza, że będzie łatwo. W niedzielę lublinianki zmierzą się na wyjeździe z Piotrcovią Piotrków Trybunalski.
Mistrzynie Polski grają od początku sezonu ze zmiennym szczęściem. Zdarzają się im wpadki, jak w turnieju o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, gdzie przegrały z zupełnie nieznanym włoskim Indeco Conversano. Natomiast w PGNiG Superlidze zespół trener Sabiny Włodek wygrał do tej pory dwa spotkania, ale z mało wymagającymi rywalami, natomiast przegrał w minioną środę z groźnym Vistalem w Gdyni różnicą trzech bramek (20:23). Pewnym usprawiedliwieniem mistrzyń Polski może być to, że zagrały w osłabionym składzie bez kontuzjowanych Aleksandry Januchty, Edyty Charzyńskiej, Iwony Niedźwiedź i Aleksandry Rosiak. Teraz może być podobnie, ale rywal nie prezentuje takiej klasy jak gdynianki, stąd też faworytem jest drużyna lubelska.

Gospodynie do tej pory nie wygrały żadnego meczu. Na inaugurację sezonu poniosły porażkę ze Startem w Elblągu (20:29), potem zremisowały na własnym parkiecie z AZS Łączpolem AWFiS (19:19), a w ostatniej serii spotkań uległy nieznacznie w Nowym Sączu Olimpii Beskid 30:31. Niemniej jednak Monika Kopertowska, Anna Szafnicka, Agata Wypych wraz z koleżankami z pewnością nie oddadzą tego meczu bez walki.

Początek niedzielnego spotkania wyznaczono na godz. 18.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU