Br您 lepszy od z這ta. Pora磬a MKS Selgros w Gdyni

W zaleg造m spotkaniu PGNiG Superligi mistrzynie Polski MKS Selgros spotka造 si w Gdyni z br您owymi medalistkami mistrzostw kraju - Vistalem. Wygra造 gospodynie, cho do przerwy prowadzi造 lublinianki, ale niestety w drugiej po這wie kompletnie zawiod造.
Dla lublinianek by to pierwszy powa積y sprawdzian w tym sezonie ligowym, bo do tej pory przysz這 si im potyka z dru篡nami, kt鏎e b璠 raczej walczy造 o uratowanie si przed spadkiem, a nie o najwy窺ze trofea. Natomiast Vistal ju spotka si z gro幡ym rywalem i pokona go na jego parkiecie. Mowa o Zag喚biu Lubin. Oba zespo造 mia造 ju tak瞠 za sob rywalizacj na arenie mi璠zynarodowej. Gdynianki odpad造 w I rundzie Pucharu EHF w璕iersk dru篡n Alba Feh廨v嫫 KC. Natomiast MKS Selgros nie zdo豉 awansowa do fazy grupowej Ligi Mistrz闚 i teraz zagra w III rundzie Pucharu EHF.

Pocz徠ek spotkania na Wybrze簑 by bardzo wyr闚nany. Obie dru篡ny nie grzeszy造 skuteczno軼i w ataku. Najlepszym tego dowodem by這, 瞠 po dziesi璚iu minutach gry na tablicy wynik闚 widnia rezultat 2:2. Potem jednak przebudzi造 si mistrzynie Polski i zacz窸y zwi瘯sza dystans. Po kwadransie zdo豉造 odskoczy na trzy bramki. Bardzo skutecznie gra豉 Marta G璕a. Po kolejnym trafieniu tej zawodniczki MKS Selgros prowadzi 10:6. Niestety potem lubliniankom przysz這 gra przez pewien czas w podw鎩nym os豉bieniu, co skrz皻nie wykorzysta造 gospodynie i zniwelowa造 r騜nic do dw鏂h bramek (10:8). Na mniej ju zesp馧 trener Sabiny W這dek nie pozwoli i w rezultacie do przerwy mistrzynie kraju wygrywa造 12:9.

Po zmianie stron gdynianki zacz窸y goni i nie tylko odrobi造 starty, ale wysz造 na prowadzenie. Dobrze broni豉 Ma貪orzata Gapska, a w ataku brylowa豉 Monika Kobyli雟ka. Natomiast lublinianki ogarn窸a totalna strzelecka niemoc i przez 12. minut drugiej po這wy nie zdo豉造 zdoby ani jednej bramki. Zesp馧 znad Ba速yku w tym czasie rzuci ich sze嗆 i prowadzi 15:12. T zapa嗆 zdo豉豉 wreszcie prze豉ma Agnieszka Kowalska, niemniej jednak po 45. minutach gry dru篡na trenera Paw豉 Tetelewskiego wygrywa豉 r騜nic dw鏂h bramek (15:13). Taki dystans utrzymywa si przez pewien czas, a na dziesi耩 minut przed ko鎍ow syren MKS Selgros przegrywa 15:18. Na domiar z貫go od 47. minuty dru篡na lubelska musia豉 sobie radzi bez swojej najskuteczniejszej zawodniczki G璕i, kt鏎a po raz trzeci zosta豉 wykluczona na dwie minuty i musia豉 opu軼i boisko. Przewaga gospody wzros豉 do czterech goli. W ko鎍闚ce lublinianki po bramkach Ma貪orzaty Roli i Kristiny Repelewskiej zdo豉造 zmniejszy straty (19:21), ale ostatnie s這wo nale瘸這 do Vistalu, kt鏎y wygra 23:20.

W nast瘼nej kolejce MKS Selgros zmierzy si 24 wrze郾ia w Piotrkowie Trybunalskim z Piotrcovi.