Sport.pl

Niespodziewany wyjazd mistrzyń Polski. Atrakcje MKS Selgros

W sobotę piłkarki ręczne MKS Selgros miały rozegrać pierwsze w tym sezonie spotkanie PGNiG Superligi przed własną publicznością. Niestety mistrzynie Polski na Globusie nie zagrają, bo ich mecz z UKS PCM Kościerzyna został przeniesiony na parkiet rywalek.
Powodem takiego obrotu sprawy są problemy z parkietem w lubelskiej hali. Został on uszkodzony po ubiegłotygodniowym meczu reprezentacji polskich koszykarzy z Estonią. Konkretnie podczas usuwania reklam po tym spotkaniu na powierzchni ok. 50 m. kw. został zerwany także lakier. Wymaga to naprawy i czasu, a ma to wykonać w ramach gwarancji warszawska firma, która w ubiegłym roku odnawiała parkiet. Tym samym z konieczności mecz musi być rozegrany w Kościerzynie i nie o godz. 17, jak było planowane, ale o 16. Oczywiście dla MKS Selgros - oprócz miejsca - niewiele się zmienia, bo zespół trener Sabiny Włodek jest zdecydowanym faworytem tego spotkania, a limit wpadek (sensacyjna porażka z włoskim Indeco Conversano w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Mistrzów) już został w tym sezonie wyczerpany.

Propozycje dla przedszkolaków

Przy okazji nowego sezonu klub przygotował dla swoich kibiców wiele niespodzianek. Rozpoczyna się akcja

"Gen szczypiorniaka dla przedszkolaka", dzięki której przedszkolaki z regionu będą mogły zbliżyć się do zespołu i lepiej go poznać. Do tego projektu można się zgłosić dwojako - drogą mailową pisząc na adres info@mks.lublin.pl lub dzwoniąc pod nr tel. 81 475 48 38. W ten sposób będą przyjmowane zaproszenia od placówek przedszkolnych z Lubelszczyzny. Po odebraniu zaproszenia zostanie ustalony termin, w jakim zawodniczki odwiedzą określone przedszkole. Na miejscu odpowiedzą na pytania dzieci, wezmą udział w grach i zabawach z nimi, będą także rozdawały autografy, wręczały klubowe pamiątki i pozowały do wspólnych zdjęć. Po takiej wizycie przedszkolaki będą miały możliwość wprowadzania piłkarek ręcznych na parkiet podczas meczu rozgrywanego w hali Globus.

Piątki ze szczypiorniakiem Natomiast jeśli chodzi o trochę starszych kibiców, to na zaproszenia szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będą organizowane w nich specjalne spotkania, podczas których zostaną przeprowadzone pokazowe treningi dla uczniów. Wizyty zawsze będą się odbywały w piątki.

Prezenty za stemple Z kolei w klubowym sklepiku od tego sezonu będzie można pobrać specjalne karty, za pomocą których można zbierać meczowe pieczątki. Podczas każdego spotkania rozgrywanego w hali Globus posiadacz tej karty dostanie pieczątkę. Przy zebraniu ich kompletu (mecze ligowe i pucharowe) kibic otrzyma w nagrodę piłkę z autografami zawodniczek MKS Selgros. Za zgromadzenie kompletu pieczątek tylko ze spotkań ligowych fani otrzymają specjalną Koszulkę Kibica, natomiast ci, którzy uzbierają powyżej dziesięciu pieczątek dostaną nagrody pocieszenia.

MPK za darmo Przed inauguracyjnym meczem tego sezonu w hali Globus - z przyczyn technicznych na razie nie wiadomo kiedy ona nastąpi - wszystkim kibicom, którzy nabyli bilety przez internet lub w klubie albo są posiadaczami sezonowego karnetu, przysługuje darmowy dojazd na to spotkanie środkiem transportu MPK.

Wcześniej - termin zostanie jeszcze ustalony - w lubelskich autobusach i trolejbusach będzie można spotkać zawodniczki MKS Selgros, które zaoferują pasażerom komunikacji miejskiej przeszło sto biletów.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU