MKS Selgros pokonał Start i jest o krok od awansu do finału MP

W półfinale mistrzostw Polski piłkarki ręczne MKS Selgros po raz drugi zwyciężyły na własnym parkiecie Start Elbląg. Tym razem bardzo wyraźnie, i tylko jednej wygranej brakuje lubliniankom, aby stanąć do walki o 19. w swojej historii złoto.
Pierwsze spotkanie półfinałowe pomiędzy tymi zespołami było bardzo zacięte - podobnie zresztą jak ich wszystkie wcześniejsze mecze w tym sezonie. Minimalnie lepszy okazał się MKS Selgros, który wygrał jedną bramką 26:25. Dlatego też wszyscy liczyli, że druga potyczka będzie miała podobny przebieg. Przeliczyli się jednak, bo od początku inicjatywę przejęła drużyna trener Sabiny Włodek, która systematycznie zwiększała przewagę. Elblążanki nie mogły znaleźć sposobu, na dobrze dysponowaną Jessikę Quintino. Po kwadransie gry i kolejnym trafieniu Brazylijki gospodynie prowadziły 11:4. Start nie mógł znaleźć żadnego sposobu na powstrzymanie rozpędzonych lublinianek. Świetnie broniła Weronika Gawlik. Na pięć minut przed przerwą, po bramce Alesi Mihdaliovej, dystans wzrósł do dziesięciu bramek (19:9). taką też różnicą zakończyła się pierwsza część spotkania (21:11).

Po zmianie stron napór MKS Selgros nie malał. Wręcz przeciwnie. W 50. minucie gola zdobyła Kristina Repelewska i na tablicy wyników widniał rezultat 32:19. Potem Start zdołał nieco zniwelować straty. Po bramkach Aleksandry Kwiecińskiej, Magdaleny Balsam i Muchockiej dystans się zmniejszył do dziewięciu goli. Więcej już elblążanki tego dnia zrobić nie mogły i ostatecznie przegrały 25:36.

W tej fazie rozgrywek gra się do trzech zwycięstw i teraz rywalizacja przeniesie się do Elbląga, gdzie 30 kwietnia dojdzie do trzeciego spotkania. W przypadku wygranej gospodyń czwarta potyczka zostanie rozegrana 1 maja, a gdyby był remis decydujące starcie odbędzie się w Lublinie.

MKS Selgros 36 (21)

Start Elbląg 25 (11)

MKS Selgros: Gawlik - Quintino 8, Mihdaliova 5, Drabik 4, Gęga 4, Kocela 4, Repelewska 3, Rola 2, Skrzyniarz 2, Szarawaga 2, Charzyńska 1, Syncerz 1, Bijan. Start: Szywierska, Warywoda - Balsam 6, Kwiecińska 5, Jędrzejczyk 3, Lisewska 2, Muchocka 2, Szopińska 2,Waga 2, Andrzejewska 1, Dankowska 1, Matuszczyk, Świerżewska 1, Gerej.

Stan rywalizacji 2-0 dla MKS Selgros.