W meczu na szczycie MKS Selgros przegrał z Pogonią

Nie udało się piłkarkom ręcznym MKS Selgros zrewanżować Pogoni Szczecin za porażkę w pierwszej rundzie. Na własnym parkiecie mistrzynie Polski musiały po raz drugi przełknąć gorycz porażki. Na domiar złego straciły fotel lidera PGNiG Superligi.
Przynajmniej na razie, bo zespół trener Sabiny Włodek ma rozegrane o jedno spotkanie mniej od szczecinianek, które teraz objęły przodownictwo w tabeli. Gospodynie przystąpiły do meczu na szczycie wzmocnione już Iwoną Niedźwiedź i Kristiną Repelewską, które wyleczyły kontuzje. Nadal jednak nie grają chore, bądź leczące urazy Jessica Quintino i Honorata Syncerz.

Pierwsze minuty tego spotkania były wyrównane, choć to lublinianki goniły wynik. Niestety nie grały zbyt skutecznie w ataku, poza tym dobrze spisywała się w bramce Pogoni Adrianna Płaczek. W 20. minucie trafiła Alesia Mihdaliova i na tablicy wyników widniał rezultat 8:8. Był to już ostatni remis w tym spotkaniu. Od tego momentu prowadziła już tylko Pogoń. Do przerwy szczecinianki wygrywały 13:11.

W drugiej połowie MKS próbował odrabiać straty, ale co drużyna lubelska zbliżyła się do rywalek, to te znowu odskakiwały. Na domiar złego gospodynie fatalnie wykonywały rzuty karne. Na trzy minuty przed końcem spotkania, po trafieniu Kamili Skrzyniarz, Pogoń wygrywała 26:24 i wszystko jeszcze było możliwe. Niestety decydujące słowo należało do drużyny trenera Adriana Struzika, która znowu odskoczyła, a potem do ostatniej syreny kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie.

W następnej kolejce MKS Selgros zmierzy się w Lubinie z Zagłębiem.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUMKS Selgros 25 (11)

Pogoń Baltica 30 (13)

MKS Selgros: Dzhukeva, Gawlik - Niedźwiedź 5, Gęga 4, Kocela 4, Drabik 3, Mihdaliova 3, Konsur 2, Repelewska 2, Skrzyniarz 2, Kozimur.

Pogoń Baltica: Płaczek - Stasiak 8, Szczecina 6, Yashchuk 4, Gadzina 3, Głowińska 3, Królikowska 3, Koprowska 2, Zawistowska 1. Kary: MKS Selgros - 6 min., Pogoń - 8 min.

Sędziowali: Cezary Figarski i Dariusz Żak z Radomia.