Lider wraca do Lublina. MKS wygrywa w klasyku

Przeżywające ostatnio lekki kryzys zawodniczki MKS Selgros przełamały złą passę w meczu na szczycie Superligi Kobiet. Na wyjeździe pewnie pokonały odwiecznego rywala - Zagłębie Lubin. Mistrzynie Polski zapewniły sobie pierwszą pozycję w tabeli przed play-off.
Spotkania lubelskich szczypiornistek z Zagłębiem są od lat meczami, które elektryzują kibiców piłki ręcznej w Polsce. Wielokrotnie rywalizacja tych zespołów decydowała o mistrzostwie Polski. I tym razem bezpośrednie starcie poza prestiżem miało duże znaczenie dla pozycji obu zespołów w tabeli po sezonie zasadniczym. MKS Selgros chciał powrócić na fotel lidera, który stracił ostatnio na rzecz Vistalu Gdynia. Z kolei podopieczne Bożeny Karkut wciąż liczyły się w walce o trzecią lokatę przed play-offami.

Od początku meczu widać było, że obie ekipy są nieco stremowane stawką spotkania. Nie brakowało jednak walki o każdy centymetr boiska, co przełożyło się na bardzo wyrównany wynik. Oba zespoły miały kłopot ze strzelaniem goli. W pierwszych minutach dwiema świetnymi interwencjami popisała się bramkarka Zagłębia Monika Maliczkiewicz, z drugiej strony lubliniankom sprzyjało szczęście, bo dwukrotnie w słupek trafiła Joanna Obrusiewicz.

Szybciej nerwy uspokoiły zawodniczki znad Bystrzycy, bo po kwadransie objęły dwubramkowe prowadzenie. Jednak później podopieczne trener Sabiny Włodek przez ponad pięć minut nie trafiły między słupki i gospodynie doprowadziły do remisu. Niemoc przełamała Jessica Quintino, która w 22. minucie meczu rzuciła swojego piątego gola. Do szatni po bramce z rzutu karnego Doroty Małek lubelska ekipa schodziła z prowadzeniem 15:13.

Po przerwie inicjatywa nadal należała do mistrzyń Polski. W szczególności skutecznością imponowały Quintino oraz Marta Gęga. To po kolejnym atomowym rzucie tej drugiej w 43. minucie zrobiło się 23:18 dla MKS. Od tego momentu wiadomo było, że tylko kataklizm może sprawić, że MKS nie przywiezie dwóch punktów do Lublina.

Mistrzynie Polski spokojnie kontrolowały przebieg gry i nie dały zbliżyć się Zagłębiu. Co więcej, jeszcze powiększyły przewagę i ostatecznie wygrały mecz siedmioma golami.

MKS Selgros do rozegrania ma jeszcze jeden mecz w lidze z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Bez względu na jego rezultat lubelski zespół zajmie pierwsze miejsce w tabeli przed rozgrywkami play-off.