Piłkarki MKS Selgros przyłączyły się do akcji "Szlachetna Paczka"

W czwartkowe przedpołudnie lubelskie piłkarki ręczne w hali Selgros Cash&Carry dokonały zakupów w ramach akcji "Szlachetna Paczka". Zakupione przez nie produkty trafią niebawem do jednej z potrzebujących rodzin.
Dla wielokrotnych mistrzyń Polski coroczne zakupy dla potrzebujących to już tradycja. - Już kolejny raz włączyłyśmy się do tej akcji. Udział w niej daje nam bardzo dużą satysfakcję - mówiła bramkarka MKS Weronika Gawlik. - W okresie przedświątecznym wszyscy są zajęci prezentami i przygotowywaniem do świąt. I właśnie wtedy warto też pomyśleć o tych, którzy nie mają tak dobrze jak my. Wiemy, dla jakiej rodziny robimy zakupy, doskonale wiemy, jakie są jej potrzeby - dodała. Dodać trzeba, że przygotowano dwie paczki - jedną od zawodniczek, a drugą od Selgros Cash&Carry.

Piłkarki mistrzyń Polski to niejedyne przedstawicielki sportu, które zdecydowały się pomóc potrzebującym. Wcześniej udział w "Szlachetnej Paczce" wzięli również piłkarze ekstraklasowego Górnika Łęczna.

"Szlachetna Paczka" to projekt, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla potrzebujących rodzin. Ich adresy są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają na szczeblu lokalnym. W tym roku akcja organizowana jest po raz czternasty. Pierwsza edycja odbyła się w 2000 roku, kiedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka obdarowała 30 ubogich rodzin.

Obecnie "Szlachetna Paczka" ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. Tylko w 2013 roku "Szlachetna Paczka" połączyła 617 tysięcy Polaków, a wartość społeczna projektu przekroczyła 300 mln zł.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU