Mistrzynie gładko wygrywają w Piotrkowie i nadal są liderkami tabeli

W środowy wieczór piłkarki ręczne MKS Selgros wybiegły na parkiet w Piotrkowie Trybunalskim, by w ramach 10. kolejki PGNiG Superligi kobiet zmierzyć się z tamtejszą Piotrcovią. Zespół z Lublina nie dał żadnych szans niżej notowanym rywalkom i losy meczu rozstrzygnął już w pierwszej połowie.
W meczu w Piotrkowie Trybunalskim trener Sabina Włodek dała odpocząć kilku podstawowym zawodniczkom z Dorotą Małek na czele. Wszystko dlatego, że w niedzielę lubelski zespół czeka arcyważna konfrontacja w Lidze Mistrzów - w hali Globus MKS Selgros zmierzy się z rumuńskim HCM Baia Mare.

Od samego początku ton wydarzeniom na boisku nadawały lublinianki. Szczypiornistki MKS od pierwszych sekund objęły prowadzenie i za każdą kolejną minutą je powiększały. Przedostatni zespół ligowej tabeli był w stanie podjąć jakąkolwiek walkę z mistrzyniami kraju tylko przez pierwszy kwadrans spotkania. Później zespół z Lublina jeszcze bardziej przyspieszył i już do przerwy było wiadomo, że dopisze na swoje konto kolejne dwa punkty, bo po 30 minutach prowadził już 19:8.

W drugiej części gry MKS Selgros wcale nie miał zamiaru spuszczać z tonu i systematycznie powiększał swoją przewagę. Najbardziej srogą egzekutorką w środowy wieczór okazała się Patricia de Jesus, która zdobyła sześć bramek. O jednego gola mniej rzuciła Kristina Repelewska, a po cztery trafienia zanotowały Honorata Syncerz i Małgorzata Rola. Warto też odnotować dobry występ powracającej po kontuzji Joanny Szarawagi, a także kolejnych kilkanaście minut między słupkami bramkarki Weroniki Gawlik. Godny uwagi jest także fakt, że każda z zawodniczek, która zagrała przeciwko przedostatniej drużynie PGNiG Superligi, wpisała się na listę strzelczyń. MKS Selgros Lublin rozgromił na wyjeździe Piotrcovię Piotrków Trybunalski 38:18 i nadal jest liderem tabeli, zachowując przy tym status niepokonanego.