Wyjście z grupy Champions League w zasięgu mistrzyń Polski

W trzeciej kolejce rozgrywek Ligi Mistrzów występujące w grupie D piłkarki ręczne MKS Selgros pokonały mistrza Francji Metz Handball. To zwycięstwo otwiera przed lubliniankami szanse na awans do kolejnej fazy Champions League.


W tym sezonie nastąpiła reorganizacja tych rozgrywek. Przystąpiło do nich 16 drużyn podzielonych na cztery grupy. Awans do dalszych gier wywalczą trzy najlepsze z każdej z nich. - Po dwóch przegranych spotkaniach fazy grupowej marzyło nam się, aby wreszcie zdobyć dwa punkty w Lidze Mistrzyń, na które wszyscy w Lublinie długo czekali [od 10 lat - przyp. red.] - mówi Sabina Włodek, trener MKS Selgros. - Dwa wcześniejsze spotkania z Baia Mare i Larvikiem pokazały, że stać nas na nawiązanie wyrównanej walki z teoretycznie mocniejszym przeciwnikiem i wiedzieliśmy, że w niedzielę przy pełnej koncentracji jesteśmy w stanie wygrać z Metz. Myślę, że to zwycięstwo było bardzo ważne dla naszego zespołu i uważam, że doda nam skrzydeł.

Do tej pory lublinianki oprócz spotkania z mistrzem Francji mierzyły się z Baia Mare na wyjeździe, gdzie przegrały różnicą pięciu bramek (25:30) i na parkiecie hali Globus z Larvikiem. Potyczka z Norweżkami zakończyła się porażką MKS Selgros 23:28. Z kolei zespół z Rumunii oprócz pokonania mistrzyń Polski uległ na wyjeździe Francuzkom (24:34), a w ostatniej serii spotkań nie sprostał Larvikowi, któremu u siebie minimalnie uległ (23:24). Tak więc w tej chwili zdecydowanym liderem jest mistrz Norwegii i zdobywca tego trofeum w sezonie 2010/2011. Natomiast o kolejne premiowane awansem miejsca będą walczyły trzy pozostałe zespoły, których szanse są w zasadzie równe. Teraz rozpocznie się runda rewanżowa i od jej wyników będzie zależało, czy drużynę znad Bystrzycy zobaczymy w kolejnym etapie tych rozgrywek. - Jedziemy za tydzień do Metzu i będziemy walczyć o kolejne punkty. Zdajemy sobie sprawę, że to bardzo trudny rywal, ale tak jak zapowiadałam na początku Ligi Mistrzyń, w każdym spotkaniu będziemy grać o zwycięstwo i walczyć. Na ile to się przełoży na wynik - trudno powiedzieć. To jest sport i kto popełni mniej błędów, ten wyjdzie z konfrontacji zwycięsko - kończy Sabina Włodek.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUTabela grupy D1. Larvik HK3677-66
2. HCM Baia Mare3277-83
3. Metz Handball3285-84
4. MKS Selgros Lublin3283-89