Kolejne emocje w hali Globus. MKS Selgros zagra z Metz Handball

Ostatnie dni to dla piłkarek ręcznych MKS Selgros prawdziwy meczowy maraton. Lublinianiki, po wtorkowym meczu ligowym z Pogonią Szczecin niemal od razu rozpoczęły przygotowania do kolejnego, bardzo ważnego spotkania w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Zespół trener Sabiny Włodek w niedzielę zagra z francuskim Metz Handball.
Będzie to spotkanie w ramach 3 kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W pierwszych dwóch spotkaniach MKS Selgros zaprezentował się z bardzo dobrej strony i zebrał mnóstwo pochwał, ale punktów nie zdobył. Lublinianki najpierw przegrały w Rumunii z HCM Baia Mare, a potem we własnej hali musiały uznać wyższość norweskiego Larviku, choć przez ponad 50 minut dotrzymywały kroku utytułowanej drużynie ze Skandynawii.

Remis w lidze

W tygodniu poprzedzającym mecz z zespołem z Francji drużyna MKS Selgros nadrobiła ligowe zaległości. We wtorek w meczu ósmej kolejki PGNiG Superligi lublinianki po długiej i męczącej podróży zmierzyły się w Szczecinie z tamtejszą Pogonią. Zespół rywalek postawił mistrzyniom Polski bardzo trudne warunki i jako pierwszy urwał punkt drużynie trener Włodek. Mecz zakończył się remisem 23:23.

W niedzielny wieczór lubelskie piłkarki ręczne wrócą do swojej hali by rozegrać mecz z ostatnim z rywali w grupie Ligi Mistrzyń. Tego dnia do Koziego Grodu przyjedzie Metz Handball. Francuski w pierwszej kolejce uległy ekipie Larvik HK, ale w kolejnej wysoko pokonały Baia Mare i dzięki temu nadal liczą się w walce o awans. - Naszym celem jest awans do rundy głównej. - mówi trener Metz Jeremy Roussel na oficjalnej stronie MKS Selgros Lublin. - Mamy nadzieję, że ten cel osiągniemy i podniesiemy swój poziom jako drużyna. Jesteśmy dumni, że możemy reprezentować nasz klub, miasto i region w Europie - dodał.

10 lat oczekiwania

Podobne aspiracje ma drużyna trener Sabiny Włodek. Jednak aby ze zrealizować niezbędna jest wygrana przed własną publicznością z ekipą z Francji. Lubelski zespół na tryumf w Lidze Mistrzyń czeka od 2004 roku. Kibice mają nadzieję, że w niedzielę licznik wreszcie się zatrzyma i zobaczą wygraną lublinianek we własnej hali. Tym bardziej, że w rozegranym już innym meczu grupowym Larvik z Aliną Wojtas w składzie wygrał na wyjeździe drużyną rumuńską. A to oznacza, że ewentualna wygrana MKS z Metz pozwoli lubliniankom zachować szanse na awans (w tym roku do dalszej fazy z każdej z czterech grup awansują aż trzy zespoły). Początek meczu pomiędzy MKS Selgros Lublin a Metz Handball zaplanowano w niedzielę o godzinie 18.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUDrugi mecz 3 kolejki: HCM Baia Mare - Larvik HK 23:24

Tabela grupy D LM

1. Larvik HK 3 6 77-66
2. Metz Handball 2 254-49
3. HCM Baia Mare 3 2 77-73
4. MKS Selgros Lublin 2 48-58