Sport.pl

Mistrzynie Polski najlepsze na turnieju w Czechach

Zawodniczki MKS Selgros Lublin, przygotowując się do kolejnego sezonu, który rozpocznie się 3 września, mają za sobą występ w drugim turnieju kontrolnym. Tym razem drużyna trener Sabiny Włodek rywalizowała w czeskiej Porubie i zajęła pierwsze miejsce.
Turniej był mocno obsadzony, bo poza Polkami udział wzięły w nim austriackie Hypo Niderosterriech, miejscowy DHC Sokol i węgierski Ipress Center Vac. W autokarze zabrakło jednak kilku zawodniczek: Weroniki Gawlik, Jessiki Quintino, Joanny Drabik, Joanny Szarawagi i Karoliny Konsur, które nie są jeszcze w pełni sił po urazach.

Polski zespół na zawody wyruszył w piątek nad ranem, a już tego samego dnia o godz. 18 zmierzył się z ekipą z Austrii i był to najtrudniejszy rywal podczas weekendowych zmagań. Zawodniczki MKS, które wyszły na parkiet niemal od razu po kilkusetkilometrowej podróży, zagrały dobre spotkanie i zremisowały z Hypo 23:23. Następnego dnia rano rywalkami lublinianek były gospodynie. Zespół trener Włodek zagrał równie dobrze, jak na inaugurację i pokonał Czeszki 30:25. Na zakończenie zmagań, również w sobotę, mistrzynie polski zagrały z Impress Center Vac. I był to najlepszy mecz w ich wykonaniu. Polki wygrały 28:18, nie pozostawiając rywalkom żadnych złudzeń.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUDobra postawa zespołu zaowocowała nagrodami indywidualnymi. Najlepszą zawodniczką turnieju została Marta Gęga. Po powrocie do kraju MKS Selgros na własnym obiektach będzie się przygotowywał do pierwszego meczu nowego sezonu PGNiG Superligi Kobiet. 3 września lublinianki zagrają z KPR Jelenia Góra.

Mecze MKS na turnieju w Czechach

Piątek:

MKS Selgros Lublin - Hypo Niderosterriech 23:23 (11:13)

Bramki: Agnieszka Kocela 5, Marta Gęga 4, Małgorzata Rola 4, Kamila Skrzyniarz 3, Alesia Mihdaliova 2, Kristina Repelewska 2, Dorota Małek 1, Katarzyna Kozimur 1, Dagmara Nocuń 1.

Sobota

MKS Selgros Lublin - DHC Sokol Poruba 30:25 (14:15)

Bramki: Dorota Małek 7, Kamila Skrzyniarz 7, Agnieszka Kocela 5, Alesia Mihdaliova 4, Marta Gęga 3, Kristina Repelewska 2, Małgorzata Rola 1, Patricia Jesus 1.

Ipress Center Vac - MKS Selgros Lublin 28:18 (11:13)

Bramki: Marta Gęga 7, Małgorzata Rola 4, Alesia Mihdaliova 3, Agnieszka Kocela 3, Dorota Małek 3, Patricia Jesus 3, Kristina Repelewska 2, Dagmara Nocuń 2, Kamila Skrzyniarz 1.

Więcej o: