Zawodniczki MKS Selgros rozpoczynają turniej w Czechach

Od piątku piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin będą rywalizować na turnieju w czeskiej Porubie. Zawody będą silnie obsadzone i będą doskonałą okazją do szlifowania formy przed zbliżającym się sezonem, którego start już trzeciego września.
Dla mistrzyń Polski będzie to drugi turniej, w jakim wezmą udział podczas przedsezonowych przygotowań. Niedawno lublinianki wzięły udział w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga i wygrały go w cuglach. W czterech rozegranych spotkaniach zawodniczki trener Sabiny Włodek nie poniosły żadnej porażki pokonując kolejno Piotrcovię Piotrków Trybunalski 32:27, UKS PCM Kościerzyna 50:24, Sambor Tczew 35:18 i na koniec gospodynie, czyli Start Elbląg 26:23.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUTeraz poprzeczka powędruje zdecydowanie wyżej, bowiem turniej w Czechach będzie imprezą zdecydowanie mocniej obsadzoną. Piłkarki z Lublina zmierzą się na niej z austriackim Hypo Niederosterriech, węgierskim Ipress Center-Vac i czeskim DHC Sokół Poruba. Pierwszy z wymienionych zespołów podobnie jak MKS Selgros wystąpi w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. - Na turniej wyjeżdżamy w piątek rano, a już o godzinie 18 zagramy pierwsze spotkanie - mówi trener MKS Sabina Włodek. - Obsada turnieju w Porubie będzie zdecydowanie mocniejsza od tej w Elblągu. Naszym głównym celem jest zgrywanie zespołu i poprawa tych elementów, które jeszcze nie do końca nam wychodzą - dodaje Włodek.

W turnieju w Czechach nie wezmą udziału: Joanna Drabik, Weronika Gawlik, Joanna Szarawaga i Jessica Quintino, które nie są jeszcze w pełni sił po urazach. Turniej w Czechach potrwa do soboty.

Małek kapitanem

W lubelskiej drużynie przed sezonem doszło także do zmiany kapitana. Pełniącą tę funkcję przez wiele ostatnich lat Małgorzatę Majerek, która po zdobyciu 17 mistrzostwa Polski zdecydowała się zakończyć piękną i pełną sukcesów karierę sportową zastąpiła inna doskonała piłkarka - Dorota Małek. Lubelska rozgrywająca jest również "weteranką"zespołu. Słynąca z niezwykłej waleczności i serca do gry Małek w MKS występuje od 2001 roku i właśnie wybór tej zawodniczki na kapitana nie może być dla nikogo żadnym zaskoczeniem.

Mecze MKS w Czechach

Hypo Niederosterriech - piątek 18

DHC Sokół Poruba - sobota 10.30

Ipress Center-Vac - sobota 18.