Mistrzynie Polski rozpoczęły wyprawę po 18. złoto

W środę piłkarki ręczne MKS Selgros rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Po raz drugi z rzędu mistrzynie Polski występy w PGNiG Superlidze będą łączyły z grą w elitarnej Champions League.
Pierwsze zajęcia drużyny trener Sabiny Włodek odbyły się na dawnym stadionie lubelskiego Startu. W porównaniu do ubiegłego sezonu w drużynie zaszły pewne zmiany. Przede wszystkim zakończyła karierę znakomita skrzydłowa, przez wiele lat podpora reprezentacji Polski Małgorzata Majerek. Z gry zrezygnowała także Katarzyna Wojdat. Zespół opuściła również liderka drużyny - rozgrywająca Alina Wojtas. Ta utalentowana i obdarzona bardzo dobrymi warunkami fizycznymi reprezentantka kraju będzie teraz broniła barw wielce utytułowanego norweskiego Larviku.

Natomiast doszły do zespołu dwie Brazylijki - 23-letnia prawoskrzydłowa, mająca już za sobą grę w Vistalu Gdynia, reprezentantka Brazylii Jessika Da Silva Quintino i o dwa lata młodsza lewa rozgrywająca Patricia Diane de Jesus. Ta druga grała w kadrze swojego kraju do lat 20. Ponadto w szerokiej kadrze MKS Selgros znalazły się także dwie utalentowane zawodniczki młodego pokolenia - lewoskrzydłowa Dagmara Nocuń i rozgrywająca Edyta Charzyńska. Obie występują w reprezentacji Polski w swoich kategoriach wiekowych, ale one dołączą do zespołu w późniejszym okresie. Podobnie jak bramkarka Weronika Gawlik i kołowa Joanna Drabik, które leczą kontuzje.

JEST MODA NA HANDBALL I PARA NIE MOŻE PÓJŚĆ W GWIZDEKW czwartek lublinianki zaczną zgrupowanie w Krasnobrodzie, które potrwa do 18 lipca. Potem przez pewien czas zespół będzie trenował u siebie, a następnie większość zawodniczek wyjedzie do Rotterdamu na akademickie mistrzostwa Europy (22-30 lipca). W sierpniu mistrzynie Polski udadzą się na drugi obóz - tym razem do Białej Podlaskiej. Podczas okresu przygotowawczego zaplanowano udział w dwóch turniejach - w Elblągu (14-17 sierpnia), gdzie oprócz miejscowego Startu wystąpią Piotrcovia Piotrków Trybunalski, Sambor Tczew i UKS Kościerzyna. Okres przygotowawczy zamknie turniej w czeskiej Parubie (22-24 sierpnia).

Rozgrywki PGNiG Superligi lublinianki rozpoczną 3 września meczem z KPR w Jeleniej Górze. Natomiast pierwszy mecz w Lidze Mistrzyń MKS Selgros rozegra w terminie 17-19 października na wyjeździe z rumuńskim Baia Mare. Pozostałymi rywalkami występujących w grupie D mistrzyń Polski będą norweski Larvik i Metz Handball z Francji.

Kadra MKS Selgros na zgrupowanie w Krasnobrodzie - bramkarki: Ekaterina Dzhukeva, Aleksandra Baranowska; rozgrywające: Dorota Małek, Marta Gęga, Kristina Repelewska, Katarzyna Kozimur, Katarzyna Jarosz, Walentina Nestsiaruk, Alesia Mihdaliova, Kamila Skrzyniarz, Honorata Syncerz, Patricia Diane de Jesus; skrzydłowe: Agnieszka Kocela, Karolina Konsur, Małgorzata Rola, Jessika Da Silva Quintino; kołowa: Joanna Szarawaga.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU