Do zespołu mistrzyń Polski dołączyła druga Brazylijka

W nadchodzącym sezonie w lubelskim MKS Selgros zagra Patricia Diane de Jesus. Zawodniczka ma 21 lat i występuje na lewym rozegraniu.
Nowa piłkarka dotychczas występowała w barwach Sao Jose dos Campos. Ponadto była reprezentantką Brazylii do lat 20. Jest to druga zawodniczka z kraju kawy, która trafiła w letniej przerwie do lubelskiego klubu. Wcześniej podpisano kontrakt z 23-letnią prawoskrzydłową, mającą już za sobą grę w Vistalu Gdynia, reprezentantką Brazylii Jessiką Da Silva Quintino.

W szerokiej kadrze MKS Selgros znalazły się także dwie utalentowane zawodniczki młodego pokolenia - lewoskrzydłowa Dagmara Nocuń i rozgrywająca Edyta Charzyńska. Obie występują w reprezentacji Polski w swoich kategoriach wiekowych.

Zespół trener Sabiny Włodek rozpocznie przygotowania do nowego sezonu 9 lipca. Już następnego dnia drużyna wyjedzie na zgrupowanie do Krasnobrodu, które potrwa do 18 lipca. Potem przez pewien czas lublinianki będą trenowały u siebie, a następnie większość z nich wyjedzie na akademickie mistrzostwa Europy, które potrwają od 22 do 30 lipca, a rozegrane zostaną w Rotterdamie. W sierpniu mistrzynie Polski udadzą się na drugie zgrupowanie - tym razem do Białej Podlaskiej. Podczas okresu przygotowawczego zaplanowano udział w dwóch turniejach - w Elblągu i czeskiej Parubie.