Mistrzynie Polski wrócą do treningów 10 lipca

Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin po zdobyciu 17 tytułu mistrzyń Polski wypoczywają na urlopach. Do treningów zespół trener Sabiny Włodek wróci 9 lipca, a dzień później wyjedzie na obóz przygotowawczy.
Na pierwsze zgrupowanie MKS Selgros wyjedzie do Krasnobrodu. Potrwa ono do 18 lipca. Po nim zespół przez krótki okres będzie trenował w Lublinie, po czym zdecydowana większość zawodniczek wyjedzie na akademickie mistrzostwa Europy, które potrwają od 22 do 30 lipca, a rozegrane zostaną w Rotterdamie.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUW sierpniu zaplanowano kolejny obóz przygotowawczy. Tym razem odbędzie się on w Białej Podlaskiej. W drugiej połowie tego miesiąca mistrzynie Polski rozegrają serię meczów kontrolnych na dwóch turniejach. Pierwszy z nich zostanie rozegrany w Elblągu w dniach 14-17 sierpnia. Obok lublinianek wezmą w nim udział takie drużyny jak: gospodynie - Start Elbląg, Sambor Tczew, UKS Kościerzyna i Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Następnie od 22 do 24 sierpnia zespół z Lublina wyjedzie do Czech na międzynarodowy turniej w Michalovcach. Po powrocie do kraju mistrzynie Polski do startu w rozgrywkach będą przygotowywały się w Lublinie.

W przyszłym sezonie na parkiecie nie zobaczymy już Małgorzaty Majerek, która zakończyła wspaniałą i bogatą w sukcesy karierę. W Lublinie nie będzie też grać Katarzyna Wojdat, a także Alina Wojtas, która przenosi się do silniejszej norweskiego Larviku. Jednak rozgrywająca z Nowego Sącza jesienią wróci do Lublina, bo jej nowa drużyna trafiła do tej samej grupy Ligi Mistrzyń co MKS Selgros.

Klub w dalszym ciągu poszukuje wzmocnień. Jak dotąd do drużyny doszła tylko jedna zawodniczka. Chodzi o Jessikę Quintino. Brazylijka do Lublina trafiła z Vistalu Gdynia. Ponadto treningi wznowi również Weronika Gawlik, która doznała zerwania więzadeł krzyżowych. Jednak na początku lubelską bramkarkę czekają ćwiczenia indywidualne.

PIERWSZE WZMOCNIENIE MISTRZYŃ POLSKI