Mistrzynie Polski w fazie grupowej Ligi Mistrzów!

Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin w kolejnym sezonie poza zmaganiami w PGNiG Superlidze Kobiet walczyć będą także w elitarnej Lidze Mistrzów. Europejska Federacja Piłki Ręcznej poinformowała, że lubelskie zawodniczki mogą być pewne udziału w tych rozgrywkach bez konieczności rozgrywania spotkań eliminacyjnych.
W najbliższej edycji Ligi Mistrzów udział weźmie 16 drużyn. 14 z nich ma w niej już zapewniony udział, a pozostałe dwie dołączą do stawki po rozegraniu kwalifikacji. Wśród drużyn, które nie muszą się martwić meczami eliminacyjnymi, jest zespół MKS Selgros Lublin.

Zespół trener Sabiny Włodek w Lidze Mistrzów zagra po raz drugi z rzędu. Przypomnijmy, że przed rokiem lubelskie szczypiornistki trafiły do bardzo ciężkiej grupy. Lubliniankom przyszło rywalizować z FC Midtjylland, Buducnost i FTC-Rail Cargo Hungaria. Niestety, w żadnym z sześciu rozegranych spotkań mistrzyniom Polski nie udało się zwyciężyć.

Asystent trzech wojewodów, dyrektor Zachęty. Dziś?Od nowego sezonu w regulaminie tych elitarnych rozgrywek doszło do sporej zmiany. Tylko Dania i Węgry mają szansę na to, by w Lidze Mistrzów występowały po dwie drużyny z tych krajów. Jeden zakwalifikował się do niej bezpośrednio jako mistrz, drugi może to uczynić, jeżeli przebrnie przez kwalifikacje. To nie koniec zmian. Od sezonu 2014/2015 rozgrywki będą się odbywać w nowej formule. Do dalszej fazy gier awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej z poszczególnych grup. Drużyny, które wywalczą promocję, zostaną podzielone na dwie sześciozespołowe grupy, z których awans do ćwierćfinałów zapewnią sobie po cztery najlepsze ekipy z obu grup.

Losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów w piłce ręcznej odbędzie się 27 czerwca (piątek) o godzinie 18 w Wiedniu.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUUczestnicy fazy grupowej Ligi Mistrzów:

MKS Selgros Lublin, HCM Baia Mare (ROU), WHC Buducnost (MNE), Dinamo-Sinara Volgograd (RUS). Györi Audi ETO KC (HUN), RK Krim Ljubljana (SLO), Larvik HK (NOR), RK Lokomotiva-Zagreb (CRO), Metz Handball (FRA), Hypo Niederösterreich (AUT), IK Sävehof (SWE), Thüringer HC (GER), WHC Vardar SCBT (MKD), Viborg HK (DEN)

Zespoły walczące o awans do fazy grupowej w kwalifikacjach:

Byasen Trondheim, HC Lipsk, HC Podravka Vegeta, FC Midtjylland, BNTU-BelAZ Mińsk, ZRK Radnicki Kragujavec, FTC Rail Cargo Hungaria, Sercodak Dalfsen