MKS Selgros Lublin przemierzał ulice miasta z 17 tytułem mistrzowskim

Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin przed tygodniem pokonały we własnej hali Zagłębie Lubin i po raz 17 zdobyły tytuł mistrzyń Polski. W piątek zespół trener Sabiny Włodek wyjechał na ulice Lublina, by fetować swój sukces wraz z kibicami.
Tegoroczna wygrana w PGNiG Superlidze nie przyszła lubliniankom łatwo. Co prawda MKS Selgros w pierwszych dwóch meczach u siebie okazał się lepszy i wyszedł na prowadzenie 2:0, ale gdy rywalizacja przeniosła się na Dolny Śląsk "Miedziowe" wykorzystały atut własnej hali i doprowadziły do remisu 2:2. O tytule więc miał przesądzić kolejny, piąty mecz, który ponownie został rozegrany w hali Globus. Zespół trener Włodek po bardzo emocjonującym spotkaniu nie dał szans ekipie Zagłębia i po raz kolejny mógł cieszyć się z triumfu. Znakomite zawody w Lublinie rozegrała Małgorzata Majerek, będąca legendą klubu. Doświadczona zawodniczka MKS zdobyła 9 bramek i była najlepsza na parkiecie. Było to piękne ukoronowanie jej wspaniałej kariery. Majerek w lubelskiej drużynie występowała bowiem przez 20 lat.

JEST MODA NA HANDBALL I PARA NIE MOŻE PÓJŚĆ W GWIZDEKW piątek zespół trener Sabiny Włodek specjalnie przygotowanym angielskim autobusem wyjechał na ulice Lublina, aby wspólnie z kibicami świętować kolejny wielki sukces lubelskiej piłki ręcznej. Lublinianki od godziny 13 do 13.30 piłkarki ręczne były obecne w hali Globus, gdzie odbyło się spotkanie z przedstawicielami sponsora, firmy Selgros Cash&Carry. Potem zawodniczki otrzymały nagrody za zdobycie mistrzostwa i wyruszyły "w miasto". Odkryty autokar z mistrzyniami przejechał głównymi ulicami miasta aż do ścisłego centrum. Trasa biegła al. Kraśnicką, al. Racławickimi, ul. Sowińskiego, Głęboką i Krakowskim Przedmieściem. Od 15 do 15.45 mistrzynie Polski można było spotkać na placu Litewskim. Tam można było liczyć na wspólne zdjęcie, chwilę rozmowy i autograf. Następnie w szampańskich nastrojach zespół trener Sabiny Włodek ruszył z powrotem w kierunku hali Globus.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU