MKS Selgros ponownie lepszy od Pogoni. Finał jest już bardzo blisko

W drugim meczu półfinałowym fazy play-off piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin ponownie okazały się lepsze od Pogoni Baltica Szczecin i do awansu do upragnionego finału zespół trener Sabiny Włodek potrzebuje już tylko jednej wygranej.
Mecz znakomicie rozpoczął się dla mistrzyń Polski, które już w pierwszych minutach osiągnęły zdecydowaną przewagę i prowadziły 6:1. Jednak po znakomitym początku drużynie trener Włodek zdarzył się przestój. Wykorzystały to przyjezdne, które odrobiły kilka bramek i w pewnym momencie nawet remisowały z lubliniankami. Wtedy jednak gospodynie znów przyspieszyły i do przerwy prowadziły 15:12.

Asystent trzech wojewodów, dyrektor Zachęty. Dziś?

W drugiej odsłonie spotkanie zaczęło do złudzenia przypominać sobotnie starcie. Pogoń nie mogła ani przez moment zbliżyć się do dobrze grającego lubelskiego zespoły, który z każdą kolejną minutą potwierdzał swoją dominację. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Agnieszka Kocela - zdobywczyni pięciu bramek, a tytaniczną wręcz pracę wykonała lubelska obrotowa Joanna Drabik. MKS Selgros Lublin pokonał ostatecznie Pogoń Baltica Szczecin 30:22 i wyszedł na prowadzenie 2:0. Teraz rywalizacja przeniesie się do Szczecina. Lublinianki, by awansować do półfinału, potrzebują już tylko jednej wygranej i postarają się o nią już 3 maja.

Wszystko wskazuje na to, że w przypadku awansu MKS Selgros zagra w wielkim finale z Zagłębiem Lubin. Piłkarki ręczne z Lubina również prowadzą już 2:0 w konfrontacji z Vistalem Gdynia.