Sport.pl

Marta Gęga i Alina Wojtas zagrają w Portugalii

W środę wieczorem reprezentacja kobiet w piłce ręcznej zmierzy się w portugalskiej Maii z Portugalią. Mecz odbędzie się w ramach kwalifikacji do ME 2014. W 16-osobowej kadrze na to spotkanie są dwie zawodniczki MKS Selgros Lublin - Alina Wojtas i Marta Gęga.
Środowa potyczka w Portugalii dla zespołu trenera Kima Rasmussena będzie bardzo istotna. Polki jak do tej pory w kwalifikacjach nie wywalczyły choćby punktu. Przegrały zarówno z Czeszkami, jak i Czarnogórkami. W identycznym położeniu jest zespół dzisiejszego rywala Polek. W tej sytuacji przegrana jednej z drużyn definitywnie przekreśli szansę na awans na mistrzostwa Europy.

To jest Alinomania. Moda na Alinę WojtasW wygraniu środowego spotkania w Portugalii mają pomóc reprezentacji dwie piłkarki lubelskiego MKS Selgros. Pierwszą z nich jest Alina Wojtas, która na grudniowych mistrzostwach świata była wiodącą zawodniczką w talii trenera Rassmusena. Drugą jest Marta Gęga.

JEST MODA NA HANDBALL I PARA NIE MOŻE PÓJŚĆ W GWIZDEKTa niespełna 28-letnia rozgrywająca lubelskiej drużyny ma za sobą udany okres. W ostatnich meczach lubelskiej drużyny była jedną z najlepszych zawodniczek i dobrymi występami utorowała sobie powołanie do reprezentacji.

W arcyważnym starciu z Portugalią zabraknie za to innych zawodniczek, które grały na niedawnych mistrzostwach świata - Małgorzaty Stasiak, Karoliny Szwed-Orneborg, Agnieszki Jochymek, a także Patrycji Kulwińskiej.

Początek meczu w środę o godzinie 22. Rewanż zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 17.30 w Zielonej Górze.

Spotkanie w Polsce będzie można śledzić za pośrednictwem Polsatu Sport.