Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin rozgromiły Pogoń Szczecin [ZDJĘCIA]

Mistrzynie Polski w przedostatnim meczu fazy zasadniczej nie dały najmniejszych szans Pogoni Szczecin, którą pokonały 36:24. Był to pierwszy z dwóch meczów tych zespołów w ten weekend. W niedzielę oba zespoły zagrają ze sobą rewanżowy mecz w ćwierćfinale pucharu Polski.
Zespół trener Sabiny Włodek podszedł do sobotniej potyczki ze szczeciniankami bardzo skoncentrowany. Od pierwszych minut spotkania to gospodynie nadawały ton wydarzeniom na parkiecie i od samego początku meczu prowadziły. Co prawda Pogoni udało się doprowadzić w 9. minucie do remisu (4:4), ale potem nie były w stanie dotrzymać kroku lubliniankom. Na przerwę MKS zszedł, prowadząc 18:13.

To jest Alinomania. Moda na Alinę Wojtas

W drugiej połowie gospodynie nie zwalniały tempa i sukcesywnie powiększały swoją przewagę. Wyraźnie pomagała im w tym, kolejny raz, dobrze dysponowana bramkarka Ekaterina Dzhukeva, która kilka razy popisała się bardzo efektownymi obronami. W ataku najlepiej spisywały się natomiast Dorota Małek i Marta Gęga, które co chwila nękały bramkarkę rywalek rzutami nie do obrony. Ostatecznie MKS wygrał z Pogonią Szczecin 34:24. Wygrana MKS postawiła lublinianki w komfortowej sytuacji. Podopiecznym trener Sabiny Włodek wystarczy już tylko punkt w meczu z Ruchem Chorzów, który za tydzień odbędzie się na Globusie, by zakończyć fazę zasadniczą na pierwszej pozycji.

Asystent trzech wojewodów, dyrektor Zachęty. Dziś?

Zanim to jednak nastąpi, w niedzielę MKS zmierzy się ponownie z ekipą z portowego miasta. Tym razem będzie to rewanżowa potyczka w ramach ćwierćfinału pucharu Polski. Niestety, prawdopodobnie w tym meczu zabraknie Weroniki Gawlik. Lubelska bramkarka podczas jednej z interwencji podczas sobotniego spotkania źle postawiła stopę na parkiecie i z ogromnym grymasem bólu na twarzy została zniesiona z boiska. Prosto z meczu odwieziono ją do szpitala na specjalistyczne badania. Początek niedzielnego meczu zaplanowano na godzinę 17.00