Nasze mistrzynie gromią w Chorzowie i są na czele. DUŻO ZDJĘĆ

Piłkarki ręczne MKS Selgrosa wysoko pokonały Ruch Chorzów i umocniły się na pozycji lidera PGNiG Superligi. Wygrana nie przyszła im jednak łatwo. Do przerwy Ruch postawił lubliniankom bardzo twarde warunki.
Był to ostatni mecz pierwszej rundy fazy zasadniczej, a zwycięstwo w tej potyczce dawało mistrzyniom Polski pierwsze miejsce po tym etapie rozgrywek. Spotkanie rozpoczęło się bardzo pomyślnie dla zespołu lubelskiego, który za sprawą Doroty Małek wyszedł na prowadzenie 3:0. I wtedy do głosu doszły zawodniczki Ruchu. Ślązaczkom udało się wyrównać, a następnie objąć prowadzenie. Był to najgorszy fragment spotkania w wykonaniu lublinianek i nic dziwnego, że trener Sabina Włodek poprosiła o czas. Rozmowa z zawodniczkami odniosła skutek. Lublinianki szybko wróciły do gry. Zdobyły pięć bramek z rzędu, nie tracąc żadnej. Dzięki temu faworytki spotkania ponownie wyszły na prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy zarysowała się lekka przewaga lubelskiego zespołu. MKS zszedł na przerwę, prowadząc 15:13.

Na początku drugiej odsłony zespół znad Bystrzycy podwyższył prowadzenie za sprawą skutecznie wykonanego rzutu karnego przez Alinę Wojtas. Dobrze w bramce spisywała się też Ekaterina Dzhukeva, która zastąpiła między słupkami równie skutecznie interweniującą przed przerwą Weronikę Gawlik. Lublinianki z każdą następną minutą coraz lepiej radziły sobie na parkiecie, konsekwentnie podwyższając prowadzenie. Na 20 minut przed końcem meczu prowadziły po raz pierwszy pięcioma bramkami i nie zamierzały zwalniać tempa. Trener gospodyń, widząc, że jego zespół zaczyna zdecydowanie odstawać, zdecydował się na wzięcie czasu. Na niewiele się to jednak zdało. Rozpędzony MKS Selgros popisywał się kolejnymi skutecznymi rzutami, udowadniając swoją dominację na parkiecie.

Zespół lubelskich piłkarek mimo nieco chimerycznego początku spotkania w drugiej połowie zagrał zdecydowanie lepiej i w konsekwencji odniósł niczym niezagrożone zwycięstwo. Dzięki niemu lublinianki pierwszą rundę PGNiG Superligi kończą na fotelu lidera. Teraz przed podopiecznymi Sabiny Włodek mecze z KPR Jelenia Góra. Pierwsze spotkanie MKS zagra w czwartek w ramach Pucharu Polski w Łukowie, natomiast w sobotę w hali Globus dojdzie między tymi zespołami do ligowej konfrontacji.

KPR Ruch Chorzów 24 (13)

MKS Selgros Lublin 33 (15)

Ruch: Wąż, Kozieł, Montowska - Sadowska 9, Lesik 4, Ważna 4, Kobzar 3, Krzymińska 1, Migała 1, Podrygała 1, Rodak 1.

MKS: Gawlik, Dzhukeva - Konsur 6, Małek 6, Nestsiaruk 4, Wojtas 4, Drabik 3, Rola 3, Skrzyniarz 3, Gęga 1, Kocela 1, Majerek 1, Syncerz 1, Kozimur.

Wyniki pozostałych spotkań: Vistal Gdynia - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 24:19, Pogoń Baltica Szczecin - KPR Jelenia Góra 28:22, Energa AZS Koszalin - Start Elbląg 25:20, Piotrcovia Piotrków Trybunalski - SPR Olkusz 23:23.