Alina Wojtas rozbiła Rumunki i robi w Serbii furorę

W niedzielę polskie szczypiornistki po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonały Rumunki i awansowały do ćwierćfinału mistrzostw świata rozgrywanych w Serbii. Teraz w środę zmierzą się z Francuzkami. Czołową postacią w kadrze trenera Kima Rassussena jest Alina Wojtas - zdobywczyni 9 bramek.
Mecz Polek z Rumunkami decydował o awansie do ćwierćfinału mistrzostw świata. Punktem zwrotnym spotkania okazał się... niewykorzystany przez Alinę Wojtas rzut karny! Były to złe miłego początki, bo po pościgu biało-czerwone zdołały wyjść na prowadzenie i ostatecznie to one zagrają o wejście do półfinału. Bohaterką meczu została zawodniczka MKS Selgors Lublin Alina Wojtas, która zdobyła 9 bramek. Lubelska rozgrywająca jest jedyną zawodniczką mistrzyń Polski, która uczestniczy w turnieju. Cała Lubelszczyzna trzyma za nią kciuki, a na trybunach w Nowym Sadzie jest wielu polskich fanów - głównie z Lublina.

W mieście nad Bystrzycą po niedzielnej wygranej z Rumunkami zapanowało istne szaleństwo. Kibice zamawiają w klubowym sekretariacie koszulki reprezentacji polski z nr. 52 - tym, z jakim gra Wojtas. Mimo że cena za trykot naszej zawodniczki jest dość wysoka - wynosi 160 złotych - chętnych nie brakuje.Rozgrywająca mistrzyń Polski przyszła na świat 21 marca 1987 roku w Nowym Sączu. Pierwsze kroki stawiała w tamtejszej Olimpii Beskid jeszcze jako juniorka. Potem na krótko trafiła nad Bałtyk - do AZS AWFiS Gdańsk, a stamtąd w 2009 roku przeprowadziła się do Lublina. Co ciekawe, gdy opuszczała Wybrzeże, zmagała się z kontuzją stawu skokowego. Jednak działacze i szkoleniowcy lubelskiego klubu wiedzieli, jaki drzemie w niej potencjał, i nie zawahali się podpisać z nią kontraktu. Po wyleczeniu urazu słynąca z niesamowicie mocnych rzutów Wojtas trzykrotnie zdobywała mistrzostwo Polski z drużyną lubelską. W tym sezonie MKS broni złotego medalu, a tytułów mistrzowskich ma już na koncie 16.

Prywatnie Alina Wojtas lubi dobrą książkę i podróże. Ostatnio odkryła w sobie też zamiłowanie do... wędkarstwa.