Debiut Sabiny Włodek. Mistrz gra z brązowym medalistą

W środę piłkarki ręczne MKS Selgros zagrają u siebie z AZS Energą Koszalin. Spotkanie to będzie pierwszym, w którym funkcję pierwszego trenera mistrzyń Polski będzie pełniła Sabina Włodek.
Przed tygodniem Włodek, która wcześniej była drugim trenerem, zastąpiła na stanowisku głównego szkoleniowca zwolnionego Edwarda Jankowskiego. Mecz z zespołem z Koszalina będzie jej debiutem w roli osoby odpowiedzialnej w pełni za drużynę, choć już nie raz trener Jankowski dawał jej szansę i podczas spotkań to Włodek zarządzała zespołem.

Mecz z AZS Energa, bo tak od niedawna nazywa się zespół z Koszalina, nie powinien być trudnym debiutem dla "Saby". Chociaż w poprzednim sezonie koszalinianki zdobyły brązowe medale mistrzostw Polski, to jednak w tych rozgrywkach są jednym z największych rozczarowań ligi i spisują się bardzo słabo.

Do tej pory AZS wygrał tylko dwa z sześciu spotkań i to na dodatek z najsłabszymi w lidze zespołami z Olkusza i Chorzowa. Koszalinianki zajmują dopiero siódme miejsce w tabeli, a na swoim koncie mają chociażby wstydliwe porażki z Piotrcovią Piotrków Trybunalski czy u siebie z Olimpią-Beskid Nowy Sącz.

Dla MKS spotkanie z AZS Energą będzie przetarciem przed spotkaniem Ligi Mistrzyń z FTC Budapeszt. Lublinianki w niedzielę podejmą Węgierki i spróbują w końcu zdobyć pierwszy punkt w rozgrywkach Champions League. Najpierw jednak ligowe obowiązki i w środę inny scenariusz niż dwa punkty dla MKS nie wchodzi w grę.

Początek środowego meczu w hali Globus o godzinie 18.