Reprezentantki Polski gościły u prezydenta [zdjęcia]

W piątkowe południe w ratuszu doszło do spotkania prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka z reprezentacją Polski kobiet w piłce ręcznej. W niedzielę w hali Globus biało-czerwone zagrają mecz eliminacji Euro 2014 z Czechami.
- Cieszę się, że możemy gościć w Lublinie reprezentację Polski, zwłaszcza przy okazji meczu o taką stawkę. Zapowiadają się duże emocje - mówił prezydent Żuk. - Chciałem podziękować prezesowi ZPRP Andrzejowi Krasnickiemu za współpracę, która przebiega naprawdę bardzo dobrze, i za to, że zdecydował o rozgrywaniu tego spotkania w Lublinie.

- Mam nadzieję, że współpraca władz Lublina ze związkiem będzie dalej przebiegać tak dobrze, jak wspomniał pan prezydent - mówił z kolei Bogusław Trojan, członek władz Związku Piłki Ręcznej w Polsce. - Ten mecz jest bardzo ważny, bo może otworzyć nam drogę do igrzysk olimpijskich i mam nadzieję, że tak się stanie.

Kapitan reprezentacji Karolina Kudłacz, dziękując za zaproszenie, przekazała prezydentowi koszulkę kadry z jego nazwiskiem oraz numerem 1.

Po wizycie w ratuszu część zawodniczek udała się do Zespołu Szkół nr 5 przy ul. Elsnera, by wziąć udział w akcji MKS Lublin "piątek ze szczypiorniakiem".