Mniej mistrzyń w kadrze. Znamy skład na Czarnogórę i Czechy

Trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet powołał kadrę na mecze eliminacji mistrzostw Europy z Czarnogórą i Czechami. Wśród powołanych jest tylko jedna zawodniczka mistrzyń Polski - MKS Lublin.
Zgrupowanie rozpocznie się 20 października w Warszawie, a już trzy dni później kadra zagra w Podgoricy z Czarnogórą w pierwszym meczu eliminacji. Po spotkaniu zawodniczki przeniosą się do Lublina i tu przygotowywać się będą do meczu z Czeszkami, który 27 października rozegrają w hali Globus.

Co ciekawe, w podstawowej kadrze znalazła się tylko jednak zawodniczka MKS Lublin - Alina Wojtas. Pozostałe dwie - Weronika Gawlik i Marta Gęga - dołączą do reprezentacji dopiero w Lublinie.

Do kadry po dłuższej przerwie wraca Małgorzata Gapska, bramkarka Vistalu jest ostatnio w świetnej formie i trener Rasmussen postanowił dać jej szansę.

Polki w eliminacjach zmierzą się z Czarnogórą, Czechami i Portugalią. Na Euro pojadą dwie najlepsze ekipy z tej grupy.

Kadra na mecze z Czarnogórą i Czechami: Patrycja Kulwińska, Iwona Niedźwiedź, Katarzyna Janiszewska, Małgorzata Gapska (wszystkie Vistal Gdynia), Karolina Semeniuk- Olchawa, Agnieszka Jochymek (obie Zagłębie Lubin), Kinga Grzyb, Katarzyna Koniuszaniec (obie Start Elbląg), Monika Stachowska, Małgorzata Stasiak (obie Pogoń Szczecin), Alina Wojtas (MKS Lublin), Monika Migała (Ruch Chorzów), Karolina Kudłacz, Karolina Szwed-Orneborg (obie HC Lipsk), Anna Wysokińska (SG BBM Bietigheim), Kinga Byzdra (ŽRK Budućnost Podgorica).

Zawodniczki na akcje szkoleniowe w Lublinie: Weronika Gawlik, Marta Gęga (obie MKS Lublin), Aleksandra Paluch (Zagłębie Lubin), Joanna Gadzina (Olimpia-Beskid Nowy Sącz).

Zawodniczki pozostające w rezerwie: Karolina Konsur (MKS Lublin), Monika Maliczkiewicz (Zagłębie Lubin).