Reprezentacja Polski zagra w Lublinie! Już w październiku!

W niedzielę 27 października 2013 roku reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej zagra w lubelskiej hali Globus. Biało-czerwone w meczu eliminacji mistrzostw Europy 2014 zmierzą się z Czeszkami.
Polki w eliminacjach Euro 2014 zagrają z Czarnogórą, Portugalią i właśnie Czechami. Spotkanie w Lublinie będzie drugim meczem eliminacyjnym dla podopiecznych trenera Kima Rasmussena. Cztery dni wcześniej nasza reprezentacja zmierzy się na wyjeździe z faworytem grupy - Czarnogórą.

Spotkanie z Czeszkami będzie niezwykle istotne dla losów eliminacji, bo to właśnie ekipa zza naszej południowej granicy będzie najprawdopodobniej walczyć z Polską o drugie, premiowane awansem miejsce.

Dla kibiców mecz z Czechami będzie także okazją do zobaczenia, w jakiej formie są biało-czerwone na nieco ponad miesiąc przed finałami mistrzostw świata w Serbii. Mecze eliminacyjne mają być bowiem jednym z głównych sprawdzianów przed mundialem.

Reprezentacja piłkarek ręcznych gościła już w przeszłości na Globusie. W 2007 roku Polki grały w Lublinie jeden z dwóch meczów barażowych o awans do MŚ z Serbią, a w 2010 roku nasz kraj był gospodarzem turnieju preeliminacyjnego do mundialu. W obu przypadkach lubelska hala była dla Polek szczęśliwa, bo wygrywały w niej i z Serbią (27:23) i cały preeliminacyjny turniej. W drugim przypadku Polki nie zagrały jednak na MŚ, bo odpadły w dalszej fazie eliminacji.

Początek meczu Polska - Czechy, 27 października o godz. 17.30. Na razie nieznane są jeszcze ceny biletów na to spotkanie.