Mistrz podejmuje niebezpiecznego kopciuszka

W sobotę kibice w Lublinie po raz pierwszy w tym sezonie zobaczą w akcji szczypiornistki MKS-u. Mistrzynie Polski podejmować będą Piotrcovię Piotrków Trybunalski.
Ligową rywalizację, która wystartowała tydzień temu, lublinianki rozpoczęły zgodnie z planem - od wyjazdowej wygranej z KPR-em Jelenia Góra 35:28. Zadanie zostało zatem wykonanie, choć styl, w jakim mistrzynie kraju zaprezentowały się zwłaszcza w pierwszym kwadransie, pozostawiał sporo do życzenia. Tego jednak spodziewać się należało, bo jak przestrzegał sztab szkoleniowy oraz same zawodniczki, na początku ligowej rywalizacji forma MKS-u nie będzie najwyższa. Ważne jest jednak, by lublinianki zdobywały punkty.

Szansa na zdobycie kolejnych dwóch 'oczek' do ligowej tabeli nadarza się już w sobotę. W starciu z Piotrcovią MKS jest bowiem murowanym faworytem do wygranej. Rywala nie można jednak lekceważyć, bowiem piotrkowianki już kilkakrotnie udowadniały, że z pozycji niedocenianego kopciuszka gra się im najłatwiej.

W poprzednim sezonie drużyna trenera Henryka Rozmiarka cudem uratowała się przed degradacją, a w pierwszej kolejce nowego sezonu zdążyła już sprawić sporą niespodziankę. Piotrcovia w Chorzowie ograła bowiem tamtejszy Ruch 24:21. O tym, że drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego lubi zaskakiwać, przekonały się też zresztą lublinianki, które w pierwszym meczu ćwierćfinału w sezonie 2010/2011 przegrały na swoim parkiecie z Piotrcovią 28:29 i były o krok od odpadnięcia z fazy play-off.

O sile rywala MKS-u od lat stanowi Agata Wypych, wspierana przez doskonale znaną w Lublinie Aleksandrę Mielczewską. Przed sezonem z drużyny odeszła natomiast inna liderka - Joanna Waga, która przeniosła się do Startu Elbląg.

Dla MKS-u mecz z Piotrcovią będzie kolejną okazją do zgrywania drużyny. Trener Edward Jankowski musi bowiem wprowadzić do składu aż siedem nowych zawodniczek, a na to potrzeba czasu oraz gry w spotkaniach o stawkę. W sobotę opiekun MKS-u nie będzie mógł skorzystać tylko z usług Aleksandry Baranowskiej. Bramkarka ma skręconą kostkę i musi odpocząć od treningów i spotkań.

Początek sobotniego meczu w hali Globus o godz. 17.

Wejście od strony stoku

W tym sezonie kibice na mecze MKS-u będą mogli wchodzić wejściami tylko od strony stoku narciarskiego. Spowodowane jest to względami organizacyjnymi. Z tej strony hali będą także otwarte kasy biletowe.

Goście specjalni na meczu

Gośćmi na meczu MKS-u z Piotrcovią będą najmłodsi studenci z uniwersytetu dziecięcego Unikids. Młodzież najpierw spotka się z legendami klubu - Izabelą Pchacz i Moniką Marzec, a potem wyprowadzi zespoły do przedmeczowej prezentacji.

W niedzielę natomiast szczypiornistki MKS-u pojawią się na lubelskim Festiwalu Nauki.