Mistrzynie trzecie na turnieju w Elblągu. Wojtas w formie

Piłkarki ręczne lubelskiego MKS zajęły trzecie miejsce w turnieju o puchar prezesa EKS Start, który w weekend rozegrano w Elblągu. Lublinianki odniosły dwa zwycięstwa i zanotowały dwie porażki.
Drużyna trenera Edwarda Jankowskiego do Elbląga pojechała wprost ze Świeradowa, gdzie wcześniej przebywała na obozie przygotowawczym.

Na początek turnieju, w piątek MKS przegrał z Pogonią Baltica Szczecin 24:31. Dużo lepiej było następnego dnia turnieju. Mistrzynie Polski dwa razy zwyciężyły (z Firmus AZS Politechniką Koszalińską 28:22 i z I-ligowym Samborem Tczew 35:24) i nadal miały teoretyczne szanse na wygranie nawet całej imprezy. By tego dokonać, musiały jednak w niedzielę pokonać gospodarzy Start Elbląg przynajmniej dziewięcioma bramkami.

Ta sztuka mistrzyniom Polski się jednak nie udała, bo po ciekawym spotkaniu uległy Startowi 25:28 i turniej ostatecznie zakończyły na trzeciej pozycji. Całą imprezę wygrały zresztą elblążanki.

Na pocieszenie dla lubelskich kibiców należy zauważyć, że formą błysnęła Alina Wojtas. Liderka MKS została królową strzelczyń turnieju.