Złe dobrego początki? Mistrzynie na Słowacji ostatnie

Piłkarki ręczne lubelskiego MKS zajęły ostatnie miejsce w XX Turnieju im. Tomasa Jakubca, rozegranym słowackich Michalovcach. Lublinianki w niedzielnym meczu uległy rumuńskiemu HCM Baia Mare 22:34 (12:17).
Pierwszy w okresie przygotowawczym turniej lublinianek był mocno obsadzony - pozostałe drużyny były też już w nieco innym okresie treningowym niż MKS - to zapewne jest powód nieco słabszej postawy mistrzyń Polski. Przypomnijmy, że MKS w Michalovcach przegrał wszystkie mecze, ulegając oprócz Rumunkom miejscowej Iuvencie (29:30), Hypo Wiedeń (24:36), Rostowowi nad Donem (26:29). Imprezę wygrało Hypo.

Turniej był jednak pierwszą okazją do zgrania mocno przebudowanej drużyny, a duet trenerów Edward Jankowski - Sabina Włodek dał szansę gry wszystkim zawodniczkom. Natomiast 15 sierpnia lublinianki wyjeżdżają na kolejne zgrupowanie, tym razem do Świeradowa, podczas którego wystartują w Memoriale Henryka Kruglińskiego. Turniej zostanie rozegrany w Lubinie.

MKS Lublin 22 (12)

Baia Mare 34 (17)

MKS: Dzhukeva, Gawlik, Baranowska - Wojtas 10, Rola 4, Konsur 3, Gęga 2, Kozimur 1, Nestsiaruk 1, Syncerz 1, Danielczuk, Majerek, Małek, Szarawaga, Skrzyniarz, Wojdat.

Baia Mare: Babeanu, Catateanu, Ungureanu - Nechita 9, Rudics 9, Marin 4, Tatar 4, Maior Pasca 2, Pirvut 2, Szucs 2, Bondar 1, Chirila 1, Ghionea, Oltean, Tomescu.

Klasyfikacja końcowa turnieju w Michalovcach: 1. Hypo - 8 pkt, 2. Rostov Don - 6 pkt, 3. Iuventa - 4 pkt, 5. Baia Mare - 2 pkt, 6. MKS - 0 pkt.