Mistrz Polski razem z UMCS. Legendy na ławce trenerskiej

Wczoraj lubelskie kluby - MKS i AZS UMCS - podpisały umowę o współpracy, na mocy której w I lidze występować będzie zespół MKS AZS UMCS Lublin. Drużynę prowadzić mają legendy polskiej piłki ręcznej - Monika Marzec i Izabela Puchacz.
W pierwszoligowym zespole występować mają dotychczasowe zawodniczki AZS UMCS oraz te szczypiornistki, które w danym momencie nie zmieszczą się w składzie ekstraklasowego MKS. W kadrze zespołu mistrza Polski znajduje się aktualnie 21 zawodniczek, a do meczowego protokołu można wpisać tylko 16. Dlatego dla części zawodniczek gra w I lidze będzie okazją do zachowania meczowego rytmu.

Tym samym najlepsza drużyna polskiej piłki ręcznej połączyła siły z największą uczelnią w regionie, co daje obu klubom spore perspektywy.

- Idea ta pozwala na zwiększenie naszych możliwości - mówi rektor UMCS prof. Stanisław Michałowski. - Nasza drużyna będzie mogła liczyć na wsparcie zawodniczek MKS, a nasze zawodniczki będą miały szanse sportowego awansu i zagrania w barwach mistrza Polski.

Wagę porozumienia podkreślał też prezes MKS Michał Jastrzębski. - To ważny dzień dla całej lubelskiej piłki ręcznej - stwierdził sternik klubu. - Pokazuje tym samym, że potrafimy się porozumieć pomiędzy różnymi instytucjami. Umowa z UMCS to możliwość dla adeptek piłki ręcznej rozwoju nie tylko sportowego, ale i edukacyjnego.