Mistrz już trenuje. Zagra w Champions League [zdjęcia]

W poniedziałek na stadionie lubelskiego Startu rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu szczypiornistki MKS. Najlepszy od lat zespół w naszym kraju czeka nie lada wyzwanie, mianowicie występ w elitarnej Champions League.
Mistrzynie Polski zaczęły zajęcia w iście afrykańskim upale. W drużynie nastąpiło sporo zmian - opuściły Lublin Izabela Czarna i Małgorzata Stasiak, karierę zakończyła Ewa Wilczek. Na początku sezonu trenerzy MKS nie będą mogli też wypuścić w bój Kristiny Repelewskiej i Agnieszki Koceli - obie przechodzą rehabilitację po operacjach. W kadrze znalazło się natomiast aż siedem nowych zawodniczek - najbardziej znaną z nich jest Marta Gęga - była królowa strzelców naszej ekstraklasy, która ostatnie lata spędziła w lidze francuskiej.

Lubelski zespół zasiliły także - Kamila Skrzyniarz, Joanna Drabik i Honorata Syncerz z rozwiązanej drużyny kieleckiego KSS, absolwentki Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gliwicach - Katarzyna Kozimur i Joanna Szarawaga oraz bułgarska bramkarka Jekatierina Dżukiewa, ostatnio broniąca barw Startu Elbląg. Drabik ciągle czeka na orzeczenia lekarskie, po urazie i operacji kolana - lecz pozostałe zawodniczki już od dziś przygotowują się do sezonu. Przed odmłodzoną drużyną trudne zadanie - nie tylko obrona tytułu najlepszej siódemki w Polsce, lecz również występy w elitarnej Lidze Mistrzyń EHF.

- Ligę Mistrzyń planowaliśmy, ale nie teraz, w dłuższej perspektywie - mówi Dorota Małek, jedna z niewielu zawodniczek, które pamiętają jeszcze Champion League sprzed dziesięciu lat. - Zaskoczyło nas to, ale jeśli mamy szansę, to po rozmowie z zarządem i trenerami jesteśmy zmotywowane, aby skorzystać z niej.

Już w środę lublinianki wyruszają na pierwszy obóz przygotowawczy. Treningi przeplatane będą grami w turniejach towarzyskich - MKS wystąpi w słowackich Michalovcach, Lubinie oraz Elblągu, a rywalkami lublinianek będą najlepsze ekipy krajowe oraz m.in. słynne wiedeńskie Hypo. Dwa ostatnie tygodnie przed inauguracją ligi nasz zespół spędzi w Lublinie - pierwszy mecz o punkty rozegra 7 września w Jeleniej Górze z tamtejszym KPR.