Wróciły z kadry, teraz przez dwa tygodnie odpoczną

Nie wszystkie piłkarki ręczne lubelskiego MKS mogły się cieszyć zasłużonymi wakacjami. Cztery z nich zakończyły właśnie obowiązki związane z reprezentacją kraju.
Dołącz do zabawy w Wygraj Ligę i rywalizuj z innymi prezesami wirtualnych klubów »

Od wtorku do niedzieli w Szczyrku trwała konsultacja szkoleniowa reprezentacji seniorek. Trener Kim Rassmusen powołał na nią dwie lublinianki - Alinę Wojtas i Weronikę Gawlik. Na liście rezerwowej były też Karolina Konsur i Marta Gęga. Zgrupowanie w Karkonoszach poświęcone było przede wszystkim przygotowaniom taktycznym do jesiennych meczów naszej kadry z Czarnogórą i Czechami w ramach eliminacji do ME 2014.

Dwie inne zawodniczki MKS powołano do kadry młodzieżowej, prowadzonej przez trenera Andrzeja Niewrzawę. Katarzyna Kozimur i Joanna Szarawaga występowały razem z koleżankami z kadry w towarzyskim turnieju na Węgrzech. Niestety, nasza "młodzieżówka" poniosła tam trzy porażki, przegrywając z gospodyniami oraz Rumunią i Danią.

Teraz przed naszymi reprezentantkami krótkie, ale zasłużone wakacje. Zespół mistrzyń Polski rozpocznie bowiem przygotowania do nowego sezonu w poniedziałek 29 lipca. Lublinianki mają w planach m.in. udział w Memoriale Henryka Kruglińskiego, rozgrywanym w Lubinie. MKS zmierzy się tam z miejscowym Zagłębiem, a także z Pogonią Baltica Szczecin, DVSC Debreczyn, HC Homel i BNTU Mińsk.