Zgodnie z planem. SPR bez problemów ograło Olimpię Beskid

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym fazy play-off PGNiG Superligi piłkarki ręczne SPR gładko pokonały u siebie Olimpię Beskid Nowy Sącz.
W meczowym protokole jeszcze przed meczem można było ujrzeć miłą dla lubelskich kibiców niespodziankę, bo w składzie znalazła się Alesia Mihdaliova. Białoruska rozgrywająca SPR uporała się już z kontuzją i pomogła koleżankom w walce z Olimpią Beskid.

Samo spotkanie SPR rozpoczęło jednak bardzo słabo. Lublinianki grały przede wszystkim niedokładnie w ataku, a waleczne nowosądeczanki szybko to wykorzystały, wychodząc na prowadzenie 2:0. Co ciekawe, zespół gości nie zamierzał łatwo oddawać wywalczonej przewagi, a nawet jeszcze ją powiększył. W 12. minucie, po golu Joanny Gadziny, beniaminek PGNiG Superligi prowadził w hali Globus już 8:5 i trener gospodarzy Edward Jankowski poprosił o czas.

Reprymenda udzielona podopiecznym musiała być ostra, bo od tego momentu SPR zaczęło grać o niebo lepiej. W 17. minucie Alina Wojtas doprowadziła do wyrównania (10:10), a po chwili lublinianki wyszły na prowadzenie, i to aż czterobramkowe, bo w 22. minucie było już 14:10. Do przerwy SPR wygrywało pięcioma golami (18:13), a ostatnie dwie bramki w tej połowie zdobyła Mihdaliova.

Po przerwie Olimpia Beskid nie była już w stanie zniwelować strat i nawiązać walki z SPR. Gospodynie tylko powiększały przewagę i gdy na kwadrans przed końcem prowadziły już 27:17, było jasne, kto wygra ten mecz. Ostatecznie SPR pokonało zespół z Nowego Sącza 33:25 i w ćwierćfinałowej rywalizacji do dwóch wygranych prowadzi 1-0. Drugie spotkanie odbędzie się w sobotę w Nowym Sączu.

SPR Lublin 33 (18)

Olimpia Beskid 25 (13)

SPR: Gawlik, Czarna, Baranowska - Majerek 7, Wilczek 5, Wojtas 5, Małek 4, Mihdaliova 4, Stasiak 4, Kocela 3, Wojdat 1, Konsur.

Olimpia Beskid: Szczurek, Nosal - Gadzina 7, Podrygała 4, Szczecina 4, Leśniak 3, Panasiuk 3, Maślanka 2, Płachta 2, Moskal, Rączka.

Kary: SPR - 6 min., Olimpia brak kar

Sędziowali: Sebastian Patyk i Rafał Salwowski (Warszawa).

Widzów: 800

Wyniki pozostałych spotkań ćwierćfinałowych: Vistal Łączpol Gdynia - KSS Kielce 26:23, Zagłębie Lublin - KPR Jelenia Góra 30:27.