Motor jednak poległ. Przegrana w Elblągu i z awansu nici

Jeśli piłkarskie potyczki traktować jako działania wojenne, to Motor z kretesem przegrał obie bitwy z Olimpią, więc wojny wygrać żadną miarą nie mógł. W drugim barażowym meczu o wejście do II ligi lublinianie nie sprostali na wyjedzie drużynie z Elbląga, która całkiem zasłużenie zwyciężyła 2:1, i to ona wywalczyła awans do wyższej klasy.
O ile przed rozpoczęciem barażowych zmagań za faworyta uchodzili raczej lublinianie, to pierwszy mecz zweryfikował tę opinię. Na Arenie Lublin w obecności blisko dziewięciu tys. widzów elblążanie pokonali Motor 1:0. Wprawdzie fachowcy dowodzili, że siły obu zespołów są równe, ale inaczej jest rozłożona moc poszczególnych formacji, czyli drużyna lubelska ma lepszą obronę, Olimpia atak, a pomoc jest równa. Okazało się, że w Lublinie elbląski napad wziął górę nad defensywą gospodarzy. - Przegraliśmy bitwę, to prawda, ale jesteśmy w stanie wygrać wojnę. Gramy z bardzo dobrym zespołem, natomiast uważam, że od pierwszej do trzeciej ligi nie ma takiej drużyny, z którą nie bylibyśmy w stanie wygrać jednego meczu. My jedziemy na obcą ziemię po to, aby zwyciężyć, bo tylko to nas interesuje - zapowiadał przed meczem rewanżowym prezes lublinian Waldemar Leszcz. Wierzyli też w sukces kibice, którzy wynajęli nawet specjalny pociąg, aby dojechać na czas i dopingować swoją drużynę. Zadanie nie było jednak proste zważywszy na to, że drużyna z Elbląga w całym sezonie nie przegrała u siebie żadnego meczu.

W stosunku do pierwszego meczu w wyjściowej jedenastce zespołu trenera Tomasza Złomańczuka zaszło kilka zmian. Przede wszystkim z powodu kontuzji odniesionej w pierwszym spotkaniu zabrakło Juliena Tadrowskiego, którego zastąpił Iwan Dykij, za Kamila Wolskiego zagrał Marcin Michota, natomiast w ataku miejsce Pawła Piątka zajął Filip Drozd. Jak się później okazało ta ostatnia decyzja była trafna, gdyż właśnie Drozd uzyskał w 22. minucie prowadzenie dla Motoru. Niestety lublinianie długo się z tego wyniku nie cieszyli, bo Michał Pietroń doprowadził z rzutu wolnego do wyrównania i znowu gospodarze byli górą.

Motorowcy próbowali nacierać na bramkę rywali, ale nie mogli znaleźć skutecznego sposobu na sforsowanie defensywy gospodarzy. Pewne nadzieje można było wiązać z rzutem wolnym podyktowanym za faul na jednym z lubelskich graczy. Piłkę tuż za linią pola karnego ustawił sobie Rafał Król, ale strzelił fatalnie i do przerwy utrzymał się remis.

Na początku drugiej połowy częściej pod bramką rywali przebywali gospodarze. Umiejętności Pawła Sochy próbowali sprawdzać Radosław Bukacki i Anton Kołosow, ale albo brakowało im precyzji, albo na drodze stawał lubelski golkiper.

Natomiast piłkarze Motoru, którzy praktycznie nie mieli już nic do stracenia nie potrafili zagrozić Olimpii. Widząc taki obraz gry trener Złomańczuk postanowił wzmocnić siłę ataku i miejsce grającego w pomocy Szymona Kamińskiego zajął napastnik Paweł Piątek. Niestety nie przyniosło to pożądanego efektu, bo praktycznie w drugiej połowie Motor ani razu poważnie nie zdołał zagrozić bramce gospodarzy. Natomiast na osiem minut przed końcowym gwizdkiem gola zdobyli piłkarze Olimpii, a konkretnie Kołosow, który wykorzystał niefrasobliwość lubelskiej obrony, strzelił obok zaskoczonego Sochy i tym samym przypieczętował awans swojego zespołu do II ligi.

Olimpia Elbląg 2 (1)

Motor Lublin 1 (1)

Bramki: M. Pietroń (29.), Kołosow (82.) - Drozd (22.)

Olimpia Elbląg: Tułowiecki - Kubowicz, Kowalczyk, Wenger, Bukacki - Szuprytowski (63. Ł. Pietroń), Stępień (68. Bojas), Sokołowski (83. Iwanowski), M. Pietroń Ż (68. Ressel), Kołosow - Piceluk.  Motor Lublin: Socha - Falisiewicz, Gieraga, Komor (46. Prusinowski Ż), Dykij Ż - Stachyra, Król (63. Piekarski), Tymosiak (80. Mroczek), Kamiński (71. Piątek Ż), Michota - Drozd.  Sędziował: Artur Aluszyk ze Szczecina.

Zdjęcie Lanki NIKE HYPERVENOM PHADE FG 599809-484 Zdjęcie Lanki NIKE MERCURIAL VORTEX FG 573873-703 Zdjęcie LANKI NIKE MAGISTA OLA FG LANKI 651343-106
Lanki NIKE HYPERVENOM PHADE... Lanki NIKE MERCURIAL VORTEX... LANKI NIKE MAGISTA OLA FG L...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info