Na lubelskim torze pojadą najlepsi juniorzy na świecie

Imprezy żużlowej takiej rangi jeszcze w Lublinie nie było. W sobotę na torze przy. Al. Zygmuntowskich zostanie rozegrany II Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów i jednocześnie memoriał Bronisława Ratajczaka. Do faworytów tego turnieju z pewnością będą się zaliczali Polacy.
Cały mistrzowski cykl składa się z trzech turniejów. Pierwszy został rozegrany w Lonigo, a rywalizacja o złoto zakończy się 18 września na torze w czeskich Pardubicach. We Włoszech rywalizacja była bardzo zacięta. O końcowej klasyfikacji zadecydował bieg dodatkowy, bo po rozegraniu regulaminowej liczby wyścigów Polak Bartosz Zmarzlik i Mikkel Michelsen z Danii zgromadzili taką samą liczbę punktów (po 14). Dlatego też do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był bieg dodatkowy. Szybszy okazał się w nim Duńczyk i on przewodzi całej stawce, z tym że Zmarzlik ma tyle samo punktów co lider. Natomiast trzecie miejsce zajmuje Nikolaj Busk Jakobsen, także z Danii (11 pkt). Drugi z liczących się w stawce reprezentantów biało-czerwonych Paweł Przedpełski plasuje się na ósmej pozycji (8 pkt).

- Turniej zapowiada się bardzo interesująco. Zobaczymy wielu klasowych zawodników. W tym momencie warto przypomnieć, że w 1998 roku wychowany na lubelskim torze przez trenera Witolda Zwierzchowskiego Robert Dados wywalczył złoty medal indywidualnych mistrzostw świata juniorów - mówi Maciej Maj, autor książek o tematyce żużlowej. - Myślę, że w Lublinie nasi reprezentanci spiszą się równie dobrze, choć oczywiście tytułów jeszcze sobie nie zapewnią.

Jak kupić bilet

Przedsprzedaż biletów jest prowadzona na platformie ekobilet.pl, a także w siedzibie klubu przy Al. Zygmuntowskich. W dniu zawodów stadionowe kasy będą otwarte od godz. 9. Cena biletu normalnego wynosi 30 zł, VIP 70 zł (wraz z programem). Za wejściówkę ulgową (emeryci, licealiści, studenci) trzeba zapłacić 20 zł, a za szkolną - dla uczniów do 16. roku życia 15 zł. Dzieci do lat 7 wejdą na turniej bezpłatnie.

Początek sobotnich zawodów wyznaczono na godz. 16. Natomiast o godz. 11 odbędzie się trening, naturalnie nieobowiązkowy, na który wstęp jest wolny.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKULista startowa

Bartosz Zmarzlik, Paweł Przedpełski (obaj Polska), Mikkel Michelsen, Nicolaj B. Jacobsen, Mikkel Bech Jensen, Emil Grondal, Anders Thomsen (wszyscy Dania), Wiktor Kułakow (Rosja), Brady Kurtz, Max Fricke (obaj Australia), Stefan Nielsen (Wielka Brytania), Aleksander Łoktajew (Ukraina), Andżejs Lebedevs (Łotwa), Victor Palovaara (Szwecja); z dziką kartą pojadą Maksym Drabik (Polska), Kyle Howarth (Wielka Brytania); rezerwowi: Adrian Cyfer i Kacper Woryna (obaj Polska).