Górnik Łęczna i Motor Lublin razem. Skorzystają młodzi

Górnik Łęczna i Motor Lublin podpisały porozumienie o współpracy. Dzięki temu najzdolniejsi zawodnicy trzecioligowego Motoru mają mieć łatwiejszą drogę na boiska ekstraklasy. W drugą stronę powędrują gracze, dla których najwyższa klasa rozgrywkowa to jeszcze za wysokie progi.
Zgodnie z porozumieniem przedłużone zostało wypożyczenie do Motoru Lublin zawodników Górnika Łęczna - Michała Palucha oraz Marcina Świecha, którzy reprezentowali żółto-biało-niebieskie barwy w zeszłym sezonie.

Umowa zakłada również możliwość zapraszania na testy oraz pozyskiwania przez ekstraklasowy Górnik Łęczna wyróżniających się młodych graczy Motoru Lublin. Dzięki temu najzdolniejsi juniorzy na co dzień występujący w Centralnej Lidze Juniorów będą mogli rozwijać się piłkarsko bez konieczności wyjazdu z Lubelszczyzny. - Mam nadzieję, że nasza współpraca przyniesie wiele korzyści młodym zawodnikom z Lubelszczyzny - komentuje Artur Kapelko, prezes Górnika Łęczna

Współpraca Motoru oraz Górnika obejmować będzie również ustalaniu terminów oraz godzin rozpoczęcia poszczególnych meczów obydwu klubów, tak by rozgrywane spotkania nie kolidowały ze sobą. Po to, aby kibice z Lubelszczyzny mogli obejrzeć na stadionie oba zespoły.

Oba kluby ustaliły, że w środę 8 lipca rozegrają sparing. Mecz odbędzie się najprawdopodobniej na Arenie Lublin.