Przedłużona jesień trzecioligowców - o jedną kolejkę

Wydział Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, który odpowiada za organizację rozgrywek w grupie III ligi lubelsko-podkarpackiej, poinformował, że w tym roku zostanie rozegrana jedna ligowa kolejka więcej.
Decyzja jest spowodowana dobrymi warunkami pogodowymi, które panują w naszym kraju. Są one o wiele korzystniejsze od tych, jakich możemy się spodziewać w połowie marca 2015 ze szczególnym uwzględnieniem stanu boisk - czytamy w komunikacie Podkarpackiego ZPN. Jednak w przypadku nagłego załamania pogody 19. kolejka może zostać z powrotem przeniesiona na marzec przyszłego roku.

Motor z Chełmianką

Według nowego harmonogramu mecze ligowe mają odbyć się w weekend 22-23 listopada. Motor Lublin ma zmierzyć się u siebie z Chełmianką Chełm, z którą w pierwszym meczu przegrał 0:2, a Lublinianka pojedzie na bardzo trudny teren do Rzeszowa, by walczyć o punkty z wiceliderem tabeli, tamtejszą Stalą. O ile dla zawodników trenera Mariusza Sawy przedłużona piłkarska jesień nie powinna mieć negatywnego wpływu, bo Motor w ostatnich dwóch meczach zaprezentował się z dobrej strony, o tyle zawodnicy z Wieniawy raczej woleliby, aby rozgrywki zakończyły się jak najszybciej. Powód? W ostatnich dwóch spotkaniach Lublinianka mierzyła się z zespołami również broniącymi się przed spadkiem i zanotowała dwie wstydliwe porażki. Najpierw zawodnicy trenera Modesta Boguszewskiego ulegli w Żółkiewce Hetmanowi 0:1, tracąc bramkę w ostatnich minutach meczu, a we wtorek w Lublinie w takim samym stosunku ulegli Podlasiu Biała Podlaska i aktualnie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Zestaw par 19. kolejki III ligi, która ma zostać rozegrana awansem

Avia Świdnik - Wisłoka Dębica, Orlęta Radzyń Podlaski - Sokół Sieniawa, Stal Rzeszów - Lublinianka, Orzeł Przeworsk - Karpaty Krosno, Podlasie Biała Podlaska - JKS Jarosław, Hetman Żółkiewka - Tomasovia Tomaszów Lubelski, Stal Kraśnik - Resovia Rzeszów, Motor Lublin - Chełmianka Chełm, Izolator Boguchwała - Wólczanka Wólka Pełkińska.

Dokładne terminy spotkań zostaną podane niebawem.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU