Z kim o II ligę? Znany jest już zestaw par barażowych

W ostatnich dniach w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary barażowe dla mistrzów poszczególnych III lig, które zmierzą się ze sobą w walce o awans szczebel wyżej. Najlepszy zespół grupy lubelsko-podkarpackiej spotka się ze swoim odpowiednikiem z grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej.
W III lidze lubelsko-podkarpackiej w tym sezonie rywalizuje dziewięć drużyn z Lubelszczyzny. Teoretyczne szanse na awans mają Motor, Orlęta Radzyń Podlaski i Chełmianka. Lublinianie w tej chwili plasują się na najniższym stopniu podium, ale doścignięcie liderujących Karpat Krosno nie jest wcale niemożliwe.

Idą łeb w łeb

Rywalizacja w grupie podlasko-warmińsko-mazurskiej też jest niezwykle zażarta. Po 15 kolejkach liderem jest Olimpia Zambrów, a więc zespół, który w zeszłym sezonie tak samo jak Motor występował w II lidze, ale nie udało mu się zachować tego statusu. Zambrowianie mają na swoim koncie 40 punktów. Po piętach depcze im jednak kolejny eksdrugoligowiec - Olimpia Elbląg, która uzbierała tyle samo oczek, co jej imienniczka z Zambrowa. Obie drużyny zanotowały 13 wygranych, jeden remis i jedną porażkę.

Nie ma ciśnienia na awans

Wracając do Motoru - trener Mariusz Sawa na każdym kroku tonuje nastroje i podkreśla, że lublinianie w tym sezonie nie walczą o awans. Klub, który po spadku przeszedł rewolucję i obecnie o jego sile stanowią młodzi gracze z regionu, ma w tych rozgrywkach postawione za cel zajęcie miejsca w czołowej ósemce. O awans na szczebel centralny żółto-biało-niebiescy mają powalczyć dopiero w przyszłym roku. Jednak mimo kilku wpadek (w Żółkiewce i Tomaszowie Lubelskim) lublinianie potrafili remisować u siebie z aspirującą do awansu Stalą Rzeszów i pokonać na wyjeździe nieco sensacyjnie liderujące Karpaty Krosno. Być może metoda małych kroczków i skupianie się przez Motor na każdym kolejnym spotkaniu spowoduje, że sprawi on swoim kibicom miłą niespodziankę i włączy się w walkę o awans.

Pary baraży o awans do II ligi

Mistrz III ligi dolnośląsko-lubuskiej - mistrz III ligi pomorsko-zachodniopomorskiej; mistrz III ligi lubelsko-podkarpackiej - mistrz III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej; mistrz III ligi łódzko-mazowieckiej - mistrz III ligi małopolsko-świętokrzyskiej, mistrz III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej - mistrz III ligi opolsko-śląskiej.

Mecze zaplanowano na 13 i 20 czerwca 2015. Gospodarzem pierwszego spotkania będzie zwycięzca grupy lubelsko-podkarpackiej.