Celna główka Komora dała Motorowi wygraną w Sieniawie

Piłkarze Motoru Lublin w niedzielę zmierzyli się na wyjeździe z bardzo solidnym zespołem Sokoła Sieniawa, który jak do tej pory tylko raz zszedł ze swojego boiska jako pokonany. Motor długo nie potrafił strzelić gola, ale w końcówce ?złotą? bramkę zdobył Aleksander Komor.
Lublinianie przed tygodniem wygrali u siebie z Wisłoką Dębica i tym samym wrócili na zwycięską ścieżkę. W niedziele czekało ich jednak trudne zadanie. Co prawda mierzyli się z niżej notowanym Sokołem Sieniawa, ale rywale na swoim boisku jak dotąd spisywali się bardzo dobrze i zanotowali tylko jedną porażkę. Sporym utrudnieniem był też fakt, że zespół trenera Mariusza Sawy w niedzielę musiał sobie radzić bez bardzo ważnego ogniwa - Rafała Króla - który musiał pauzować za kartki.

Motor od początku meczu był drużyną, której bardziej zależało na zdobyciu gola, a ekipa trenera Ryszarda Federkiewicza tego dnia postawiła na uważną grę w defensywie. Mimo tego lublinianom udawało się dojść do kilku sytuacji strzeleckich, ale nie zostały one wykorzystane na przerwę oba zespoły zeszły przy bezbramkowym remisie.

Komor daje wygraną

Po zmianie stron sytuacja na murawie nie uległa zmianie. Co prawda napór Motoru był jeszcze większy, ale minuty mijały, a wynik nadal nie ulegał zmianie. Wreszcie w 80. minucie ambitna postawa graczy trenera Sawy została wynagrodzona. Po dobrze bitym rzucie rożnym w polu karnym rywali znakomicie znalazł się Aleksander Komor i strzałem głową skierował ją do siatki Sokoła. Zespół z Podkarpacia rzucił się po stracie gola do ataku, ale Motorowcy nie pozwolili na to by wynik uległ zmianie i po końcowym gwizdku mogli się cieszyć z bardzo ważnych trzech punktów.

Wygrana w Sieniawie pozwoliła drużynie z Lublina zachować miejsce na najniższym stopniu podium, a co za tym idzie - utrzymać niewielką niewielką stratę do drugiej w tabeli Stali Rzeszów. W najbliższą sobotę Motor czeka bardzo prestiżowy mecz z Lublinianką. Będzie to prawdziwe piłkarskie święto, gdyż spotkanie zostanie rozegrane na Arenie Lublin o godzinie 18 przy sztucznym oświetleniu.

Sokół Sieniawa 0

Motor Lublin 1 (0)

bramka: Komor (80.).

Sokół: Kukulski - Zajchowski, Skała, Padiasek, Siwy, Malyk (76. Hass), Bigas Ż, Bursztyka, Wilusz, Stefan (61. Flis), Adamczyk.

Motor: Lipiec - Kazubski, Falisiewicz, Komor, Świech Ż, - Stachyra Ż, Ptaszyński (29. Czułowski), Piekarski, Jabkowski Ż(56. Kosiarczyk), Gąsiorowski (60. Mroczek) - Myśliwiecki (64. Majewski).

Pozostałe wyniki 13 kolejki:

Orzeł Przeworsk - Avia Świdnik 0-0, Stal Rzeszów - Podlasie Biała Podlaska 8-1, Orlęta Radzyń Podlaski - Hetman Żółkiewka 1-2, Wisłoka Dębica - Stal Kraśnik 0-1, Lublinianka - Izolator Boguchwała 1-2, Karpaty Krosno - Wólczanka Wólka Pełkińska 1-0, JKS 1909 Jarosław - Chełmianka Chełm 1-1, Tomasovia Tomaszów Lubelski - Resovia 0-1