Koniec wspaniałej serii. Po ośmiu meczach Motor znalazł pogromcę

Piłkarze Motoru zakończyli imponującą serię ośmiu spotkań bez porażki. W niedzielę lublinianie przegrali z groźnymi Orlętami Radzyń Podlaski 1:2.
Przed meczem trener Mariusz Sawa miał spory ból głowy, bowiem posypała mu się formacja defensywy. Z urazem zmaga się Piotr Karwan, a z powodu nadmiaru żółtych kartek w Radzyniu nie mógł zagrać Aleksander Komor, a także Robert Kazubski, notabene były zawodnik Orląt. Trener Motoru musiał więc dokonać aż trzech zmian w tej formacji.

Pierwsze minuty przyniosły wyrównaną i spokojną grę z obu stron. Jednak w 21. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Dobrym dograniem piłki popisał się Rafał Borysiuk (brat grającego w Lechii Gdańsk Ariela), a piłkę do bramki Pawła Lipca skierował Brazylijczyk Adison. Stracony gol nie podłamał jednak lublinian. Już sześć minut później na murawie ponownie był remis, gdy Piotr Piekarski popisał się celną główką. W dalszej fazie pierwszej połowy tempo gry nieco spadło i do przerwy rezultat nie uległ już zmianie.

Osłabieni w końcówce

W drugiej części gry zarówno Orlęta jak i Motor stwarzały zagrożenie pod bramką rywali, ale żadna z ekip nie potrafiła skutecznie zakończyć budowanych akcji. Widać było, że remis nie zadowalał żadnej ze stron. I wreszcie w 76. minucie spotkania Adison podał do Tomasza Tymosiaka, a ten zdobył gola na 2:1 dla Orląt. W końcówce lublinianie chcieli wyrównać, ale gospodarze skutecznie się bronili. Na 4 minuty przed końcem meczu zespół z Radzynia grał w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Pawła Komara. Jednak wynik nie uległ już zmianie i po ośmiu meczach bez porażki Motor zszedł z boiska jako przegrany.

Orlęta Radzyń Podlaski 2 (1)

bramki: Adison (21.), Tymosiak (76.)

Motor Lublin 1 (1)

bramka: Piekarski (27.)

Orlęta: Wasiluk Ż - Leszkiewicz (65. Ebert), Zarzecki, Jakubiec, Komar Ż+Ż=CZ (86.)- Kot, Borysiuk, Zmorzyński (84. Szymala), Tymosiak, Król (77. Melnychuk) - Adison (90. Ptaszyński).

Motor: Lipiec - Kosiarczyk, Falisiewicz, Dawid Ptaszyński, Świech - Stachyra, Piekarski, Król, Mroczek (46. Gąsiorowski) - Myśliwiecki Ż(60. Jabkowski), Majewski (67.Wolski).

Pozostałe wyniku 11 kolejki:

Podlasie Biała Podlaska - Avia Świdnik 0:2, Orzeł Przeworsk - Hetman Żółkiewka 4:1, Stal Rzeszów - Stal Kraśnik 5:1, Wisłoka Dębica - Izolator Boguchwała 3:1, Sokół Sieniawa - Wólczanka Wólka Pełkińska 3:3, Lublinianka - Chełmianka Chełm 0:1, Karpaty Krosno - Resovia 2:1, JKS 1909 Jarosław - Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:0.