Motor się rozpędził. Drugie zwycięstwo lublinian z rzędu

Piłkarze Motoru Lublin w niedzielę zmierzyli się w Boguchwale z tamtejszym Izolatorem i wrócili do Lublina z kompletem punktów, wygrywając pewnie 3:0. Dla zespołu trenera Mariusza Sawy było to drugie zwycięstwo z rzędu.
Lublinianie do meczu w Boguchwale podchodzili po pierwszym w tym sezonie zwycięstwie. Zawodnicy z Lublina w poprzedniej kolejce pokonali u siebie 2:1 Wólczankę Wólka Pełkińska. Identyczną wygraną odniósł tydzień temu zespół Izolatora. Gracze trenera Grzegorza Opalińskiego pokonali na wyjeździe Avię Świdnik.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla zawodników trenera Mariusza Sawy. Co prawda w piątej minucie pierwszą groźną akcję przeprowadził Izolator, ale szarżującego Michała Beresia wyjściem z bramki zatrzymał Maciej Zagórski, zastępujący tego dnia Pawła Lipca, który w poprzednim meczu z Wólczanką zobaczył czerwoną kartkę. Jednak już cztery minuty później to lublinianie objęli prowadzenie. We własnym polu karnym piłkę ręką zagrał Mateusz Świder, a pewnym egzekutorem jedenastki był Rafał Król. Tym samym pomocnik Motoru zdobył gola w drugim meczu z rzędu. Po zdobyciu prowadzenia zespół trenera Sawy skupił się na grze w defensywie i oczekiwał na kontry. Izolator utrzymywał się częściej przy piłce, ale do przerwy nie potrafił stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola.

Po zmianie stron Izolator starał się szybko wyrównać. Najpierw w 48. minucie po faulu z rzutu wolnego strzelał Bartosz Karwat, ale nad poprzeczką. Chwilę później Macieja Zagórskiego chciał zaskoczyć Jacek Tyburczy, ale uderzył w środek bramki. Motor przetrwał napór gospodarzy i odpowiedział w najlepszy z możliwych sposobów. Na 2:0 podwyższył Konrad Gąsiorowski, który kilka minut wcześniej zmienił Pawła Jabkowskiego. Trener Motoru Mariusz Sawa w tym wypadku wykazał się nie lada wyczuciem. Na tym strzeleckie popisy lublinian się nie skończyły. Podłamanych graczy Izolatora dobił w 63. minucie Kamil Stachyra i wtedy stało się już jasne, że trzy punkty pojadą do Lublina. W końcowych fragmentach spotkania gospodarze dążyli do zdobycia honorowego gola, ale obrona Motoru spisywała się tego dnia bez zarzutu i mecz zakończył się wygraną lublinian 3:0.

Po wygranej w Boguchwale zespół z Lublina awansował na siódmą pozycję w tabeli. Za tydzień Motor zagra na Al. Zygmuntowskich z Avią Świdnik.

Izolator Boguchwała 0

Motor Lublin (1) 3

Bramki: Król (9. k.), Gąsiorowski (56.), Stachyra (63.).

Izolator: Pawlus - Kardyś, Brogowski, Dąbek, Świder (61. Ćwikła), Wójcik A Ż (72. Wójcik Ł), Skiba Ż (66. Cupryś), Domin (31. Tyburczy Ż), Bereś, Karwat, Szymański.

Motor: Zagórski - Ptaszyński (84. Mroczek), Świech Ż, Karwan Ż, Falisiewicz, Stachyra, Król, Piekarski, Kazubski, Jabkowski (51. Gąsiorowski), Myśliwiecki (61. Majewski).

Pozostałe mecze 4. kolejki III ligi:

Avia Świdnik 1-0 Sokół Sieniawa, Lublinianka 0-1 Wisłoka Dębica, Karpaty Krosno 1-1 Orlęta Radzyń Podlaski, JKS 1909 Jarosław 1-2 Stal Rzeszów, Resovia 3-0 Podlasie Biała Podlaska, Wólczanka Wólka Pełkińska 4-2 Stal Kraśnik, Tomasovia Tomaszów Lubelski - Orzeł Przeworsk niedziela 16, Chełmianka Chełm - Hetman Żółkiewka niedziela 16.