Do trzech razy sztuka. Motor wreszcie zdobywa komplet punktów

Piłkarze Motoru Lublin na pierwszą wygraną w tym sezonie musieli czekać aż trzy serie spotkań. Wczoraj zespół trenera Mariusza Sawy wygrał u siebie 2:1 z Wólczanką Wólką Pełkińską.
Sobotni rywal Motoru w poprzednim sezonie wygrał rozgrywki w czwartej lidze, wyprzedzając Wisłokę Dębica. Dla drużyny z miejscowości, która liczy około 1500 mieszkańców, gra na tym szczeblu rozgrywek to spory sukces. Zupełnie inaczej jest w przypadku Motoru.

Mecz zaczął się dla lublinian katastrofalnie. Już w siódmej minucie stojącego w bramce Motoru Pawła Lipca pokonał Krzysztof Pietluch. Kilka minut później powinien być remis, ale Kamil Stachyra nie wykorzystał znakomitej szansy na wyrównanie. Później oba zespoły starały się co prawda zdobyć kolejne gole, ale w ich akcjach brakowało skuteczności. Kiedy wszyscy spodziewali się, że na przerwę Motor zejdzie, przegrywając, goście sprezentowali lublinianom rzut karny. Jeden z obrońców Wólczanki naciskany przez rywala w polu karnym upadł i przekonany o tym, że sędzia odgwiżdże faul, złapał piłkę w ręce. Arbiter przewinienia nie widział i wskazał na 11. metr. Rzut karny na gola zamienił Rafał Król.

W drugiej połowie Motor starał się pójść za ciosem i zdobyć kolejnego gola. Jednak z tego zadania żółto-biało-niebieskich wyręczyli goście. W 57. minucie piłkę w pole karne Wólczanki zagrał Konrad Gąsiorowski, a Adam Poprawa interweniował na tyle nieszczęśliwie, że skierował piłkę do własnej bramki. Po objęciu prowadzenia Motor miał jeszcze okazje na zdobycie gola, ale znów brakowało skuteczności. To mogło zemścić się na lublinianach w końcówce, bowiem za faul przed polem karnym czerwoną kartkę zobaczył Paweł Lipiec. Jego miejsce w bramce zajął młody Kacper Skrzypek i nie pozwolił się pokonać, choć goście starali się doprowadzić do remisu. Ostatecznie Motor po nie najlepszym meczu pokonał Wólczankę 2:1 i dopisał na swoje konto pierwsze ligowe punkty.