Motor rozstrzelał Jarotę i przeszedł do dalszej fazy Pucharu Polski

Piłkarze Motoru Lublin w sobotnie popołudnie zdecydowanie poprawili humory swoim kibicom. Zespół trenera Mariusza Sawy wygrał u siebie z Jarotą Jarocin aż 5:0 w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski.
Sobotni mecz toczył się w ciężkich warunkach, z nieba bowiem lał się żar. Trudy spotkania zdecydowanie lepiej znieśli lublinianie, którzy od pierwszej minuty przejęli inicjatywę na murawie. Na pierwszego gola Motorowcy kazali czekać swoim kibicom do 23. minuty. Wtedy to wypożyczony z Wisły Puławy Paweł Jabkowski popisał się ładnym uderzeniem sprzed pola karnego i trafił w samo okienko bramki Simona Krawczyka.

Motor po strzelonym golu poszedł za ciosem i po dziesięciu minutach podwyższył prowadzenie. Po ładnym prostopadłym podaniu od dobrze grającego Jabkowskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Konrad Gąsiorowski i nie zmarnował okazji. Osiem minut później było już w zasadzie po meczu. Gola na 3:0 zdobył Paweł Myśliwiecki, który dołożył tylko stopę po dobrym dograniu partnera w pole karne z prawego sektora boiska.

Najniższy wymiar kary

Po zmianie stron mecz nadal miał bardzo jednostronny przebieg. Już trzy minuty po wznowieniu gry czwartego gola dla lublinian zdobył strzałem ze "szczupaka" Aleksander Komor. Kilkanaście minut później rozochocony popisami strzeleckimi swoich kolegów Piotr Piekarski uderzył z prawie 40 metrów, ale bramkarz Jaroty z najwyższym trudem wybił lecącą mu za kołnierz futbolówkę na rzut rożny. Krawczyk zresztą tę interwencję okupił kontuzją i po kilku minutach opuścił plac gry. Zanim jednak to się stało, puścił piątego gola. Jego autorem był po ładnej zespołowej akcji Kamil Król.

Goście dopiero w końcówce nieco się przebudzili i chcieli zdobyć gola honorowego. Jednak mimo kilku szans tego dnia nie udało im się pokonać Pawła Lipca. Motor Lublin w przedwstępnej fazie Pucharu Polski nazywanego też "Turniejem Tysiąca Drużyn" pokonał Jarotę Jarocin 5:0 i awansował dalej. Kolejnym rywalem lublinian będzie zwycięzca meczu pomiędzy rezerwami Zagłębia Lubin a Chrobrym Głogów.

Motor Lublin 5 (3)

Bramki: Jabkowski (23.) Gąsiorowski (33.), Myśliwiecki (40.), Komor (48.), Król (60.)

Jarota Jarocin 0

Motor: Lipiec Ż - Kazubski, Komor, Karwan, Falisiewicz (55. Kosiarczyk) - Jabkowski (42. Czułowski Ż), Król, Piekarski, Mroczek, Gąsiorowski Ż - Myśliwiecki (61. Wolski).

Jarota: Krawczyk (62. Giel) - Ludwiczak, Kieliba, Namysłowski (46. Benuszak Ż), Czabański, Stefaniak, Skokowski, Kogut Ż, Durowicz, Goliński, Antkowiak (84. Taczała).