Motor wraca do gry. Na początek zagra mecz Pucharu Polski

Piłkarze Motoru Lublin w sobotę rozegrają pierwszy w tym sezonie mecz o stawkę. W rundzie przedwstępnej zespół trenera Mariusza Sawy zmierzy się u siebie z Jarotą Jarocin.
Zarówno lublinianie, jak i zespół z Jarocina to zespoły, które w minionym sezonie spadły z drugiej ligi. Z tą jednak różnicą, że Motor rywalizował w grupie wschodniej, a Jarota zachodniej, gdzie uplasowała się na 17. miejscu.

Teraz oba zespoły przygotowują się do walki na trzecioligowym froncie. W dotychczas rozegranych sparingach motorowcy nie wygrali. Najpierw w Warce ulegli Legionovii Legionowo, a w minioną środę w Szarowoli musieli uznać wyższość Tomasovii Tomaszów Lubelski. Z kolei Jarota w przedsezonowych sprawdzianach spisywała się zdecydowanie lepiej. Zespół, którego trenerem jest Marcin Dolata, odniósł dwa zwycięstwa (3:0 z Chrobrym Głogów i 11:0 z Lechią Kostrzyn) i zanotował jedną porażkę (1:2 z KKS Kalisz).

Teraz oba zespoły zagrają ze sobą mecz w ramach rundy przedwstępnej Pucharu Polski. W barwach Jaroty prawdopodobnie wybiegnie na murawę były gracz Groclinu, Zagłębia Lubin czy Warty Poznań Michał Goliński. Z kolei drużyna lubelskiego Motoru do meczu przystąpi w mocno odmienionym składzie. W kadrze zespołu jest co prawda kilku doświadczonych graczy, ale jego większość to juniorzy. Zresztą trener Sawa otwarcie przyznaje, że Puchar Polski nie jest dla jego drużyny priorytetem. Zespół ma się jak najlepiej przygotować do meczów ligowych.

Początek sobotniego meczu na Al. Zygmuntowskich zaplanowano na godzinę 17. Cena biletu normalnego wynosi 10 zł , za ulgowy kibice zapłacą 5 zł.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUKadra Motoru na mecz z Jarotą: Paweł Lipiec, Maciej Zagórski, Damian Falisiewicz, Aleksander Komor, Piotr Karwan, Dawid Ptaszyński, Jakub Kosiarczyk, Damian Kamola, Paweł Myśliwiecki, Krystian Mroczek, Kamil Wolski, Piotr Piekarski, Eryk Głaz, Paweł Jabkowski, Adrian Armaciński, Patryk Czułowski, Rafał Król, Robert Kazubski