Motor, mimo dwubramkowego prowadzenia, znów nie wygrał meczu.

Motor Lublin w sobotnim meczu z Pelikanem Łowicz mimo dwubramkowego prowadzenia pozwolił rywalowi na odrobienie strat i w efekcie zamiast wygrać, podzielił się punktami z Pelikanem Łowicz.
Mecz świetnie ułożył się dla lublinian. Już w 11. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Maciej Tataj i Motor był na prowadzeniu. Trzy minuty później mógł być jednak remis. Bardzo mocno z dystansu uderzył były gracz gospodarzy Michał Gamla, piłka odbiła się od poprzeczki, a w bramce Przemysława Frąckowiaka umieścił ją Adamczyk. Sędzia jednak gola nie zaliczył, dopatrując się pozycji spalonej zawodnika z Łowicza. Na kolejne trafienie kibice czekali do 39. minuty. Wtedy znów przypomniał o sobie Tataj, który zdobył swoją 19. bramkę w tym sezonie i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji najlepszych strzelców II ligi grupy wschodniej. Na przerwę lublinianie zeszli, prowadząc dwiema bramkami i wszystko wskazywało na to, że w kolejnym domowym meczu zdobędą komplet punktów.

Znów dali się dogonić

W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie. Goście, którzy po przerwie grali z wiatrem, w 66. minucie zdobyli gola kontaktowego. Jego autorem okazał się jednak obrońca Motoru Damian Falisiewicz, który w zamieszaniu w polu karnym skierował futbolówkę do własnej bramki. Kilka minut później goście doprowadzili do remisu. Defensywa Motoru znów zachowała się nie najlepiej i po dograniu jednego z kolegów gola zdobył Patryk Bojańczyk. W końcówce goście, którzy po przerwie wyraźnie złapali wiatr w żagle, próbowali jeszcze rozstrzygnąć losy meczu na swoją korzyść, ale dobrze interweniował Frąckowiak i mecz ostatecznie zakończył się remisem 2:2.

Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek Motor traci do miejsca dającego utrzymanie 10 punktów. Za tydzień lublinianie zmierzą się na wyjeździe w derbowym meczu z Wisłą Puławy.