W sparingowych derbach Wisła okazała się lepsza

Przygotowujący się do rundy wiosennej dwaj II-ligowcy z Lubelszczyzny rozegrali mecz kontrolny. W spotkaniu, które odbyło się na puławskim boisku ze sztuczną nawierzchnią, Wisła pokonała lubelski Motor 2:1.
Oba zespoły mają w swoich szeregach graczy, którzy wspólnie zajmują pozycję wiceliderów w klasyfikacji strzelców - Wisła Konrada Nowaka, a Motor Macieja Tataja. Jednak tym razem żaden z nich nie był autorem bramek, które padły podczas środowego sparingu.

Ruszyła nowa edycja Wygraj Ligę z pulą nagród 20 000 złotych » Puławianie już w siódmej minucie objęli prowadzenie po strzale Michała Palucha, który został wypożyczony do Wisły z pierwszoligowego Górnika Łęczna. Motor wyrównał tuż przed przerwą, a autorem bramki był Mateusz Broź.

W drugiej połowie ponownie prowadzenie w meczu objęli puławianie. Gola dla gospodarzy zdobył w 62. min Jarosław Niezgoda. Więcej bramek w środowym sparingu nie padło i mecz zakończył się wygraną Wisły 2:1.

Dla Motoru była to pierwsza porażka w grach sparingowych przed sezonem. Z kolei puławianie wygraną z Motorem powetowali sobie porażkę (1:2) z Bronią Radom.

Wisła Puławy 2 (1)

Bramki: Paluch (7.), Niezgoda (62.)

Motor Lublin 1 (1)

Bramka: Broź (41.). Wisła: Penkowec - Gawrysiak, Pielach, Jakubiec, Komar, Charzewski, Maksymiuk, Filipow, Jabkowski, Paluch, Martuś oraz Lipka, Edwards, Gorskie, Budzyński, Szczotka, Litwiniuk, Wiejak, Wiącek, Pożak, Nowak, Niezgoda.

Motor Lublin: Frąckowiak - Jaroń (46' Zieliński), Komor (46' Karwan), Stanaitis (60' Ptaszyński), Pawłowicz, Wrzesiński (46' Gąsiorowski), Lewiński (46' Król), Koziara, Stachyra, Broź (46' Wolski), Tataj.