Grał w ekstraklasie i I lidze. Czy dołączy do Motoru?

Piłkarze lubelskiego Motoru w sobotę rozegrają pierwszy sparing przed rundą wiosenną, a ich rywalem będzie kielecka Korona. Dlatego sztab szkoleniowy do końca tygodnia zaordynował zawodnikom po dwa treningi dziennie i w dalszym ciągu poszukuje posiłków w walce o utrzymanie w drugiej lidze.
Jak się nietrudno domyślić, trener Robert Kasperczyk głównych wzmocnień poszukuje w linii defensywy, która jesienią spisywała się fatalnie. Po rozmowach z kilkoma zawodnikami, które ostatecznie zakończyły się niepowodzeniem, do klubu zaczęli wreszcie przyjeżdżać nowi zawodnicy.

Od soboty z zespołem trenuje były już gracz Radomiaka Radom Rafał Kalinowski. We wtorek do drużyny dołączyli z kolei 19-letni Patryk Murawski z Miedzi Legnica i Arkadiusz Lewiński, gracz Ruchu Chorzów. - Ten drugi dotarł do Lublina w poniedziałek wieczorem i od wtorku trenuje razem z zespołem - mówi asystent Roberta Kasperczyka, Robert Chmura. - Ma 23 lata i występuje na pozycji obrońcy. W zeszłej rundzie grał w Puszczy Niepołomice, do której został wypożyczony z Ruchu Chorzów. Wystąpił w 11 meczach I ligi i w każdym spotkaniu wychodził w podstawowym składzie. Dodatkowo ma na swoim koncie pięć meczów na poziomie ekstraklasy w sezonie 2012/2013. Natomiast Murawski jest napastnikiem.

Wszyscy testowani piłkarze pozostaną w Lublinie do końca tygodnia i zagrają w sobotnim sparingu z ekstraklasową Koroną w Kielcach. Mecz z wymagającym rywalem pomoże ocenić trenerom, który z zawodników przyda się wiosną w walce o utrzymanie w II lidze.