W ostatnim tegorocznym meczu Motor z Avią na remis

Piłkarze Motoru rozegrali ostatnie w tym roku spotkanie kontrolne. Rywalem lubelskiego II-ligowca był grający o klasę niżej zespół Avii Świdnik i tak jak przed tygodniem z Lublinianką tym razem też padł remis 2:2.
W środowym sparingu z Avią sztab szkoleniowy Motoru w pierwszej połowie zestawił jedenastkę złożoną głównie z zawodników, którzy grali w rundzie jesiennej. W przerwie natomiast nastąpiła kompletna zmiana składu i na boisku pojawili się piłkarze testowani. Byli nimi zawodnicy z regionu. Kolejny raz bardzo dobrze wypadł pochodzący z Lublina, a obecnie gracz Ruchu Chorzów Aleksander Komor. Już po zeszłotygodniowym sparingu z Lublinianką trener Robert Kasperczyk mówił, że bardzo chciałby pozyskać tego utalentowanego środkowego obrońcę. W starciu z Avią Komor znowu pokazał się z dobrej strony.

Udany mecz rozegrał Konrad Gąsiorowski (Widok Lublin). - Konrad zaliczył kolejny dobry występ i chcemy, by z nami został. To naprawdę zdolny zawodnik, do tego bardzo perspektywiczny [rocznik 1996 - przyp. red.] - ocenia Robert Chmura, asystent Kasperczyka. W drugiej połowie meczu zagrał też Paweł Pikuła ze Stali Poniatowa. - Ten piłkarz wypada bardzo fajnie pod względem motorycznym. Co prawda popełniał błędy, ale chcemy, by potrenował jeszcze z zespołem - mówi Chmura.

W składzie Motoru pojawił się też Mateusz Żukowski, który wraca do gry po kontuzji. Byłemu piłkarzowi Górnika Łęczna nie uda się jednak znaleźć angażu w Motorze. Karol Zych (Orion Niedrzwica Duża), który zagrał już w drugim sparingu także nie może być tego pewien. - Ciężko jest przeskoczyć zawodnikom poziom dwóch klas rozgrywkowych - powiedział Chmura. - Jednak będziemy dalej obserwować tego zawodnika - dodał.

Lublinianie jutro po raz ostatni trenują na siłowni, a następnie udadzą się na urlopy do 9 stycznia. Każdy z piłkarzy dostanie rozpiskę z treningami indywidualnymi.

Motor Lublin 2 (1)

Bramki: Broź (30.), Stachyra (75.)

Avia Świdnik 2 (2)

Bramki: Maciejewski (15. k) Tarkowski (35.)

Motor: Frąckowiak (46. Wnuk) - Zych, Komor, Karwan (46. Wróblewski), Żukowski (46. Kosiarczyk) - Jaroń (46. Stachyra), Zieliński (46. Jabłoński), Król (46. Kądzior), Gąsiorowski (46. Pikuła) - Tataj (46. Głaz), Broź (46. Migalewski).

Avia: Gieresz - Kowalski, Bednarek, Maciejewski, Lenart - Sadło, Jankowski, Jeleniewski, Tarkowski - Białek, Mazurek oraz Szulc, Nowak, Krawiec, Starok, Martyna, Joć, Gregorowicz.