Zabójcze 10 minut! Z nowym trenerem Motor odpalił

Piłkarze II-ligowego Motoru po trzech porażkach z rzędu wreszcie się przełamali. W wyjazdowym meczu pokonali Concordię Elbląg 4:2 (4:1).
Po ostatnich niepowodzeniach w klubie z al. Zygmuntowskich nastąpiła zmiana trenera - miejsce Przemysława Delmanowicza zajął Robert Kasperczyk. Nowy szkoleniowiec otrzymał też zadanie do wykonania - awans do I ligi.

Zgodnie z oczekiwaniami trener Kasperczyk nie dokonał wielkiej rewolucji kadrowej. Zawieszonego za kartki Piotra Karwana zastąpił Kacper Wróblewski, a do pierwszego składu powrócił nieobecny ostatnio Tomasz Sedlewski. Więcej zmian jednak nie było i w Elblągu zespół Kasperczyka nie różnił się personalnie od drużyny Delmanowicza.

Różnicę widać było jednak na boisku, chociaż spotkanie Motorowcy rozpoczęli słabo, bo już w 5. minucie Concordia wyszła na prowadzenie, a gola zdobył Marcin Martynowicz. Pierwsze kilkanaście minut zdecydowanie należało do gospodarzy, ale potem to lublinianie ruszyli do ataku.

Na efekty nie trzeba było długo czekać, a gdy przyszły, to były piorunujące. W ciągu zaledwie 10 minut lublinianie ze stanu 0:1 wyszli na prowadzenie 4:1. Najpierw gola po rzucie rożnym zdobył Maciej Tataj. Potem z rzutu wolnego bramkarza gospodarzy pokonał Damian Kądzior. W 35. minucie, po drugim golu Tataja było już 3:1, a dzieła zniszczenia dopełnił chwilę potem Sedlewski.

Przed przerwą lublinianie powinni prowadzić jeszcze wyżej, ale rzutu karnego nie wykorzystał Damian Falisiewicz. Po 45. minutach Motor prowadził jednak trzema bramkami i tylko kataklizm mógł mu odebrać wygraną.

Zaraz po przerwie gospodarze poderwali się jeszcze do walki i zdobyli drugą bramkę, której autorem był Paweł Galeniewski, ale na więcej nie pozwolili im już dobrze grający lublinianie.