Robert Kasperczyk został nowym trenerem Motoru

Po trzech porażkach z rzędu trener II-ligowego Motoru Przemysław Delmanowicz podał się do dymisji. Jego następcą został Robert Kasperczyk.
Szkoleniowiec ma 46 lat. Jako piłkarz występował w ekstraklasowym wówczas Hutniku Kraków i Błękitnych Kielce. Grał na pozycji napastnika. Po zakończeniu kariery został trenerem. Najpierw szkolił grupy młodzieżowe Hutnika, a potem przejął pierwszy zespół tego klubu. Pracował też m.in. w Górniku Wieliczka, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Podbeskidziu Bielsko-Biała. Z tą ostatnią drużyną awansował do ekstraklasy, a także dotarł z nią do półfinału Pucharu Polski. W październiku ubiegłego roku klub z Bielska-Białej rozwiązał z nim kontrakt. Ostatnio pracował w Stali Rzeszów.

- Rzeczywiście pan Kasperczyk został nowym trenerem naszego zespołu. O jego wyborze zadecydowały przede wszystkim jego doświadczenie, dotychczasowe osiągnięcia oraz zadanie, jakie postawiono przed nami, a więc awans do I ligi. Rozmawialiśmy też z innymi kandydatami, ale z tego grona Kasperczyk wydał nam się najlepszym wyborem. Zajęcia z drużyną rozpocznie już w środę o godz. 16 - powiedział prezes Motoru Lublin SA Tadeusz Kuna.

Propozycje pozostania w klubie od władz klubu znad Bystrzycy otrzymał dotychczasowy trener Przemysław Delmanowicz. Nie wiadomo jednak jeszcze, jaką funkcję miałby pełnić w Motorze i czy zdecyduje się na dalszą pracę w Lublinie.